Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości

Lokata Magiczna Dwunastka

Do 30 lipca 2012 roku w Getin Online można założyć lokatę o nazwie Magiczna Dwunastka. Jest to roczna lokata z oprocentowaniem 6,4% w skali roku.

Lokata nr 1 na 3 miesiące

Idea Bank tylko dzisiaj przyjmuje zapisy na nową Lokatę nr 1. Tym razem okres trwania lokaty wynosi 3 miesiące a oprocentowanie wynosi 6,4% w skali roku.

Lokata na Wyścigi - 6,3 procent na 4 miesiące

Nowa odsłona lokaty o znajomej już formule "kto pierwszy ten lepszy" jest dostępna w Getin Online. Nowa Lokata na Wyścigi to 4 miesięczny depozyt z oprocentowaniem równym 6,3 procent w skali roku.

Lokata De Luxe w Idea Banku

Nową lokatę dla swoich klientów przygotował Idea Bank. Nowa lokata "Lokata De Luxe" to propozycja dla osób posiadających minimum 50 000 wolnych środków. Wysoką kwotę minimalną lokaty rekompensuje wysokie oprocentowanie.

Lokata Drużynowa Idea Bank

Idea Bank wprowadził nowy typ lokaty promocyjnej do swojej oferty. Lokata Drużynowa to propozycja lokaty na 4 miesiące, której oprocentowanie zależy od ilości osób, jakie złożą dyspozycję założenia lokaty w Idea Banku.

Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!