Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości

BFG przymusowo przejmuje Getin Noble Bank

Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił dziś przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku. Dla właścicieli lokat bankowych w Getin Noble Banku nic się nie zmienia. Zostaną w pełni przejęte od poniedziałku 3-go października przez nowo powołany bank o...

RPP podniosła stopy procentowe 11 raz z rzędu

Rada Polityki Pieniężnej na wrześniowym posiedzeniu po raz 11 z rzędu dokonała podwyżek stóp procentowych. Tym razem RPP podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Obecnie stopa referencyjna wynosi 6,75 proc. Jest to najwyższy poziom od listop...

Lokaty w Getin Banku

Getin Bank obecnie oferuje bardzo atrakcyjne lokaty, które plasują się w czołówce lokat bankowych pod względem oprocentowania. Getin Bank to polski bank notowany na warszawskiej giełdzie obecny na rynku od długiego czasu. Sprawdź pełną ofertę Lokat Getin Banku.

Oprocentowanie lokat walutowych Alior Bank

Alior Bank dla swoich klientów oferuje lokaty walutowe w euro i dolarach. Lokaty walutowe w Alior Banku można założyć na 6 miesięcy lub 12 miesięcy. To propozycja dla klientów banku, którzy posiadają w banku konto bankowe.

Ranking lokat wrzesień 2022

Najlepsze lokaty bankowe we wrześniu 2022 roku są oprocentowane powyżej 7% w skali roku. Większość z nich skierowana jest do klientów poszczególnych banków oraz często wymaga przelania tak zwanych nowych środków bądź założenia konta powiązanego z lokatą.

Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!