Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości

Lokata Ping Pong Idea Bank

Idea Bank wprowdził do oferty ciekawą lokatę dla klientów posiadających konto. Lokata Ping Pong posiada oprocentowanie w wysokości 7 procent w skali roku i jest to lokata jednodniowa. 

Lokata na Wyścigi wrzesień 2012

Getin Online na początku września 2012 roku uraczył nas kolejną odsłoną Lokaty na Wyścigi. Jest to tym razem lokata na 4 miesiące z oprocentowaniem wynoszącym 6,5% w skali roku.

RPP nie obniża stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu. Nastawienie członków Rady jednak zmienia się i wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach stopy procentowe mogą zostać obniżone. Oznaczałoby to spadek oprocentowania lokat bankowych.

Eko Lokata BOŚ Bank

Bank Ochrony Środowiska ma propozycję dla wszystkich lubiących oszczędzać i mających dobre serce. Wpłacając bowiem środki na Eko Lokatę w BOŚ Banku wspieramy jeden z zagrożonych wyginięciem w Polsce gatunków zwierząt.

Lokata Wspólna Getin Online

Getin Online do 7-go września 2012 roku prowadzi promocję lokaty o nazwie Lokata Wspólna. Jest to lokata na 4 miesiące, której oprocentowanie zależy od ilości wniosków złożonych przez wszystkich klientów Getin Online.

Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!