Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości
Sejm 16 grudnia 2011 roku uchwalił ustawę okołobudżetową. Jedną ze zmian, jakie ona niesie za sobą, jest likwidacja możliwości zakładania tzw. lokat antypodatkowych. Za uchwaleniem ustawy okołobudżetowej głosowało 231 posłów, przeciw było 213,...
Getin Bank przygotował odświeżoną ofertę lokaty internetowej dostępnej w Getin Online. Nowa lokata "Lokata na Wyścigi" jest oprocentowana na 6,41% w skali roku i posiada dzienną kapitalizację odsetek. Lokata jest w pełni internetowa, aby ją założy...
14 grudnia 2011 roku zakończyła się promocja Lokaty na Start z oprocentowaniem dziennym 6,43% a od dzisiaj do 10 stycznia 2012 bank oferuję tą lokatę z oprocentowaniem... jeszcze wyższym. Obecnie oprocentowanie Lokaty na Start wynosi 6,5% z dziennymi odsetkami.
W listopadzie 2011 roku na rynek wszedł nowy internetowy bank BGŻOptima. Bank jest ściśle powiązany z bankiem BGŻ i ma służyć oszczędzaniu a więc jak przystało na debiut już na starcie oferuje bardzo ciekawe lokaty bankowe.
Idea Bank przygotował odświeżoną ofertę lokaty Tax Free. Lokata Tax Free na 12 miesięcy gwarantuje zysk jak na lokacie z dzienną kapitalizacją oprocentowaną na 6,28 procent. Mamy do wyboru kilka okresów lokaty: od 4 do 12 miesięcy. Wszystkie odsetki z lokaty zostaną naliczone do końca lutego 2012 roku dzięki czemu zysk z lokat nie będzie opodatkowany.
Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości
Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.
Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?
W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory
zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!