ranking lokat

Nowy kalkulator lokat jednodniowych

Sejm 16 grudnia 2011 roku uchwalił ustawę okołobudżetową. Jedną ze zmian, jakie ona niesie za sobą, jest likwidacja możliwości zakładania tzw. lokat antypodatkowych. Za uchwaleniem ustawy okołobudżetowej głosowało 231 posłĂłw, przeciw było 213, jeden wstrzymał się od głosu. Nie znamy jeszcze szczegĂłłĂłw dotyczących daty wejścia w życie nowych przepisĂłw ale za to prezentujemy wam nowy kalkulator lokat, za pomocą ktĂłrego można policzyć odsetki z lokaty z dzienną kapitalizacją po wprowadzeniu zmian w sposobie naliczania podatku Belki.


Z racji tego, że nie znamy dokładnej daty wejścia w życie nowych przepisów w formularzu istnieje możliwość zdefiniowania tej daty. Obecnie domyślnie ustawiona jest data 1 kwietnia 2012 roku ponieważ najprawdopodobniej jeden kwartał będzie trwać Vacatio legis w przypadku tej ustawy.

Nowy kalkulator odnosi się jedynie do lokat z dzienną kapitalizacją odsetek i zakłada zaokrąglanie w górę do pełnych złotych podstawy opodatkowania oraz samego podatku.

Dokładamy wszelkich starań, aby nowy kalkulator lokat działał poprawnie. Jeśli zauważyłeś błędne wyliczenia zgłoś się do nas z opisem błędu za pośrednictwem formlarza kontakowego. Kalkulator lokat jest narzędziem wspomagającym proces planowania oszczędzania na lokatach ale w żadnym wypadku redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty użytkowników wynikłe z jego korzystania.
…wstecz
zobacz także:
  • Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy likwidujący lokaty antybelkowe
  • 24 maja 2011 roku Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przedłożone przez Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że wraz z początkiem 2012 roku zmienią się zasady zaokrąglania przy naliczaniu podatku od zysków z lokat bankowych.
  • Lokata czy konto oszczędnościowe?
  • Konta oszczędnościowe dają zarobić podobnie jak na lokacie. Dodatkowo często oprocentowane są dziennie dzięki czemu można w prosty i zgodny z prawem sposób uniknąć płacenia tzw. podatku Belki.
  • mBank daje możliwość zarabiania poprzez mPORTFEL
  • mPORTFEL to produkt mBanku, który daje szansę na osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków. Produkt, wzorowany na Private Banking, łączy możliwość inwestowania za pośrednictwem wyselekcjonowanych funduszy inwestycyjnych wraz z usługą zarządzania aktywami.
  • Banki coraz częściej oferują lokaty z dzienną kapitalizacją
  • Do grona banków, które w swojej ofercie mają lokaty z dzienną kapitalizacją dołączyły w sierpniu Polbank i Meritum Bank. Na rynku widać wyraźnie tendencję idącą w kierunku zachowania oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych poniżej 7% ale za to z większą dbałością o realny zysk klienta bowiem dzięki dziennej kapitalizacji w łatwy sposób klienci mogą uniknąć podatku Belki.
  • Podatek z lokaty - jak jest naliczany?
  • W jaki sposób uniknąć podatku Belki?

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stĂłp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Polbank lokaty

bank lokata oprocentowanie

BGŻ lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stĂłp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, ktĂłry właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porĂłwnywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, ktĂłre obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w ktĂłrym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stĂłp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.