Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości

Igo Lokata w Inteligo

Internetowy bank PKO BP czyli Inteligo wprowadził do swojej oferty Igo Lokatę, którą można założyć bez wychodzenia z domu i bez zakładania konta. Jest to więc jedna z tych ofert, która powinna zainteresować wszystkich internautów posiadających ko...

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założy...

Lokata na wyścigi Getin Online sierpień 2012

Getin Online powraca do promocji wcześniej już znanej klientom tego banku czyli Lokaty na Wyścigi. Tym razem w puli 5000 lokat mamy lokatę na 3 miesiące z oprocentowaniem równym 6,4% w skali roku.

Lokata nr 1 w Idea Banku sierpień 2012

Idea Bank powrócił do promocji Lokaty nr 1. Tym razem jest ona dostępna tylko 20 sierpnia 2012 roku i jest oprocentowana na 6,5% w skali roku. Okres trwania Lokaty nr 1 wynosi natomiast 3 miesiące.

Lokata Perfekcyjna Getin Online

Do 17-go sierpnia w Getin Online trwa promocja Lokaty Perfekcyjnej. Jest to depozyt na 6 miesięcy z kapitalizacją na koniec tego okresu oraz z oprocentowaniem równym 6,5% w skali roku.

Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!