Lokaty bankowe - najnowsze wiadomości

Lokata nr 1 na 4 miesiące

Idea Bank powrócił z nową promocją lokaty nr 1 ważną do 28 czerwca 2012 roku. Lokata nr 1 to lokata na 4 miesiące oprocentowana na 6,25% wraz z podatkiem Belki.

Lokata na Wyścigi powraca w Getin Online

Getin Online powrócił ze znaną juz Lokatą na Wyścigi. Obecna lokata to trzymiesięczna lokata bankowa oprocentowana na 6,3% w skali roku. Jak zwykle w przypadku tej oferty bank informuje, że lokatę założą jedynie najszybsi - pierwszych 5000 wniosków...

Lokata Perfekcyjna

Getin OnLine włącza do wachlarza swoich produktów Lokatę Perfekcyjną, z oprocentowaniem kształtującym się na poziomie 6,4%.

Lokata bezkarna

BGŻOptima wprowadza na rynek nową lokatę której wielkim atutem jest to, że można ją zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Lokata bezkarna, bo o niej tu mowa, jest oprocentowana na 6,5% w skali roku, a okres jej trwania jest na tyle krótki (zaledwie trzy miesiące), że chyba mimo wszystko nie byłoby warto z niej rezygnować.

Lokata Kibica

W związku z euro 2012 mamy natłok produktów dla kibiców przeróżnych rodzajów. W Getin Online pojawiła się nawet Lokata Kibica gdzie każdy chętny kibic może ulokować wolne środki które zostaną oprocentowane na 6,15%.

Lokaty bankowe - pozostałe wiadomości

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!