Oprocentowanie lokat spada w Banku Pocztowym

data publikacji: 2010-06-01
Od czerwca 2010 roku Bank Pocztowy wprowadził zmiany oprocentowania Nowego Konta Oszczędnościowego oraz oprocentowania lokat bankowych.
Od 1-go czerwca zmniejszone zostało oprocentowanie Nowego Konta Oszczędnościowego z 5% do 4,6% w skali roku. Prowadzenie konta pozostaje wciąż bezpłatne. Konto oszczędnościowe jest wygodnym połączeniem rachunku osobistego i lokaty terminowej. Pozwala użytkownikom trzy razy w miesiącu bez opłat i bez utraty odsetek wypłacić środki - w formie wypłaty gotówkowej, przelewu zewnętrznego i przelewu wewnętrznego.

Bank wprowadza również nowe oprocentowanie dla lokaty 6-miesięcznej zarówno tradycyjnej, jak i dostępnej za pośrednictwem sklepu internetowego, które wyniesie teraz 4,7% w skali roku. Wcześniej oprocentowanie lokaty wynosiło 5,5%. Obniżone zostało również oprocentowanie lokaty na 12 miesięcy za pośrednictwem sklepu online. Od czerwca będzie można zyskać na niej 4,5 % w skali roku (dotychczas było to 5,75%). Bank wycofuje ze swojej oferty 1-miesieczną lokatę terminową. Internetowa lokata 1-miesięczna z oprocentowaniem 3,2% w skali roku niezmiennie dostępna jest w sklepie z lokatami Banku Pocztowego.

Produkty depozytowe Banku Pocztowego cieszą się w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem Klientów. W ciągu niespełna czterech miesięcy na korzystanie z  Nowego Konta Oszczędnościowego zdecydowało się 30 tys. osób - łącznie ma ono już blisko 150 tys. Użytkowników. W tym samym czasie 11 tys. Klientów zdeponowało środki na lokatach tradycyjnych i internetowych, dzięki czemu korzysta z nich już prawie 45 tys. osób.
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!