Lokaty sierpień 2010

data publikacji: 2010-08-03
Lokaty w sierpniu 2010 wciąż nie dadzą zarobić tyle co jeszcze pół roku temu. Tendencja obniżania oprocentowania lokat wciąż się utrzymuje, ale widać już iskierkę nadziei.
Jak co miesiąc, również w sierpniu 2010, prezentujemy zestawienie najlepszych ofert lokat krótkoterminowych, na których możemy zarobić, jak również w razie potrzeby mieć szybki dostęp do oszczędności.

Wśród lokat jednodniowych wciąż trzy banki oferują oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Lokaty w sierpniu 2010 na 4% z dzienną kapitalizacją można założyć w Toyota Bank, BGŻ i BOŚ Banku. W mBanku lokata jednodniowa standardowo oprocentowana jest na 3,5% ale niektórzy ze stałych klientów banku w promocji mogą założyć lokatę jednodniową oprocentowaną na 4% w skali roku.

Pozostałe banki, które mają w swojej ofercie lokaty jednodniowe, mocno odstają od liderów. W  MultiBanku oprocentowanie takiej lokaty wynosi 3,2%, w banku Millennium od 2,1% do 3% a  BPH 2,1%.

BANK OPROCENTOWANIE DZIENNE
Toyota Bank 4,0 %
eBGŻ
4,0 %
BOŚ Bank
4,0 %
mBank 3,5 %
MultiBank 3,2 %
Millennium
3,0 %
BPH 2,1 %


Lepiej prezentuje się oferta banków w zakresie rachunków oszczędnościowych z dzienną kapitalizacją odsetek. Od paru dobrych miesięcy niekwestionowanym liderem w tym zakresie jest Polbank ze swoim Kontem Mocno Oszczędzającym. Na koncie oszczędnościowym w Polbanku wciąż zarobić można aż 5,5%. Polbank to grecki bank, który nie podlega gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Podobną wysokość oprocentowania na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium czyli 5,5% w skali roku ale z miesięczną kapitalizacją. Wysokie oprocentowanie oferuje również Meritum Bank na MeritumKonto Silnie Zarabiającym z dzienną kapitalizacją. Oprocentowanie na MeritumKoncie wynosi 4,5%. Wyższe oprocentowanie niż na najlepszej lokacie codziennej mają na kontach oszczędnościowych również Kredyt Bank na Lokacie swobodnej oprocentowanej na 4,3%, Bank BPH na Sezam Oszczędzam Plus (4,2%), DB PBC na db Koncie Oszczędnościowym 24h (4,09%) oraz sukcesywnie obniżający oprocentowanie Eurobank na Rachunku oszczędnościowym (4,05%).

BANK KONTO z dzienną kapitalizacją
OPROCENTOWANIE
Polbank EFG Konto Mocno Oszczędzające 5.50%
Meritum Bank
MeritumKonto Silnie Zarabiające 4.50%
Kredyt Bank Lokata swobodna 4.30%
BPH Sezam Oszczędzam Plus 4.20%
Euro Bank Rachunek oszczędnościowy 4.05%


Coraz głośniej mówi się o podwyżce stóp procentowych, które mogą przyczynić się do lepszych ofert z zakresu lokat bankowych już na jesieni 2010 roku. O tym, czy tendencja obniżania oprocentowania lokat przez banku zostanie zahamowana będziemy informować na bieżąco.
…wstecz
zobacz także:

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!