kalkulator lokat

Ranking lokat czerwiec 2011

Prezentujemy zestawienie najlepszych lokat czerwiec 2011. W zestawieniu ranking lokat czerwiec 2011 można zaobserwować lekką tendencję do podnoszenia oprocentowania lokat w porównaniu do poprzednich miesięcy. Porównanie lokat czerwiec 2011 pokazuje, że FM Bank i Meritum Bank starają się nawiązać walkę o topowe pozycje z Idea Bankiem i Getin Bankiem.


Przy zakładaniu lokat należy wziąć pod uwagę propozycję ustawy rządowej zmieniającej sposób naliczania podatku Belki, która to ustawa ma wejść w życie wraz z początkiem nowego roku. Oznacza to, że jedynie lokaty do 6 miesięcy wciąż pozwolą na uniknięcie podatku.

W poniższej tabeli prezentujemy najlepsze obecnie lokaty dzienne. Niestety, lokaty dzienne w bankach od długiego czasu nie są produktem opłacalnym a oprocentowanie nie przekracza 4% w skali roku co jest wynikiem dużo niższym niż na wielu kontach oszczędnościowych z dzienną kapitalizacją odsetek.

Ranking lokat dziennych czerwiec 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Toyota Bank Plan depozytowy +19 4%
BOŚ Bank Każdy Dzień Dobry 3,9%
BZ WBK Lokata Codziennie Zarabiająca 3,75%
Bank BGŻ eBGŻ 3,6%


Niektóre z banków obniżyły jednak oprocentowanie kont oszczędnościowych. Nie zrobił tego lider Polbank gdzie wciąż można liczyć na 4,75% dziennych odsetek. Pozostałe konta dają już dużo mniejszy zysk, drugie w zestawieniu MeritumKonto Silnie Zarabiające oprocentowane jest na 4,3%.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją
Bank Konto Oprocentowanie
Polbank Konto Mocno Oszczędzające 4,75%
Meritum Bank MeritumKonto Silnie Zarabiające 4,3%


Ranking lokat miesięcznych w czerwcu nie zmienił się w porównaniu z majem. Najlepsze lokaty miesięczne z dzienną kapitalizacją nie przekraczają 3,7% - tyle daje Bank Pocztowy, a z podatkiem 4,1% - lokata w Eurobanku. Wniosek jest jeden - lokaty miesięczne są jeszcze niżej oprocentowane niż lokaty dzienne i konta oszczędnościowe.

Ranking lokat miesięcznych czerwiec 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Bank Pocztowy Lokata z dzienną kapitalizacją 3,7%
Allianz Bank Lokata z dzienną kapitalizacją 3,65%
Inteligo Dobolokata 3,6%


Ranking lokat trzymiesięcznych w czerwcu 2011 roku uległ polepszeniu. Na pierwszym miejscu znajduje się lokata  FM Bank z dzienną kapitalizacją oprocentowana na 4,65%, drugie miejsce Lokata Idealna w Idea Banku z 4,63% dziennych odsetek a trzecie  Meritum Bank z
Lokatą internetową z kapitalizacją dzienną oprocentowaną na 4,51%.

Ranking lokat trzymiesięcznych czerwiec 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
FM Bank Lokata z dzienną kapitalizacją 4,65%
Idea Bank Lokata Idealna 4,63%
Meritum Bank Lokata internetowa 4,51%


W maju Getin Bank i Idea Bank wprowadzały mocno ograniczane czasowo promocje lokat trzymiesięcznych, które charakteryzowały się wysokim oprocentowaniem. W czerwcu należy spodziewać się kontunuacji tej strategii więc warto śledzić na bieżąco oferty tych banków.

Pełne zestawienie lokat znajduje się w naszym rankingu lokat, zachęcamy również do korzystania z naszego kalkulatora lokat pozwalającego obliczyć zyski z wybranej lokaty.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat luty 2013
 • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
 • Ranking lokat styczeń 2013
 • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
 • Ranking lokat grudzień 2012
 • Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.
 • Ranking lokat listopad 2012
 • Ranking lokat październik 2012
 • Ranking lokat wrzesień 2012
 • Ranking lokat czerwiec 2012
 • Ranking lokat maj 2012
 • Ranking lokat kwiecień 2012

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Kredyt Bank lokaty

bank lokata oprocentowanie

Pekao lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Pekao S.A. Lokata Elastyczna Lokata terminowa oprocentowana na 1.56 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.55 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.4 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.3 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.