ranking lokat

Ranking lokat kwiecień 2011

Ranking lokat kwiecień 2011 na topowych pozycjach nie zawiera specjalnych zmian. Wciąż najlepsze lokaty na rynku dostaniemy w Getin Banku i Idea Banku. Porównanie lokat zaczniemy jednak od lokat jednodniowych.


Wsród lokat jednodniowych na pierwszym miejscu plasuje się Toyota Bank z lokatą Plan depozytowy +19. Oprocentowanie lokaty wynosi 4%, drugie miejsce w zestawieniu zajmuje oferta BOŚ Banku Każdy Dzień Dobry z oprocentowaniem równym 3,9%, a trzecie miejsce BZ WBK z Lokatą COdziennie Zarabiającą oprocentowaną na 3,75%. Porównywalne oprocentowanie zawiera lokata w Banku BGŻ (3,6% w skali roku) natomiast kolejne pozycje zajmują banki oferujące już jedynie 3% na lokacie jednodniowej, są to banki: mBank, Millennium Bank i MultiBank.

DUżo wyższe oprocentowanie z dzienną kapitalizacją oferują dostępne na rynku konta oszczędnościowe. Najlepsze oprocentowanie dzienne na koncie oszczędnościowym jest w dalszym ciągu w Polbanku (4,75%), Meritum Bank na koncie Silnie Zarabiającym oferuje 4,5%, Kredyt Bank na koncie Lokata Swobodna daje 4,3% a Bank BPH na Sezam Oszczędzam Plus 4,2%.

Najlepszą lokatą w kwietniu 2011 jest Lokata Przedsiębiorcza Idea Banku. Przeznaczona jest niestety tylko dla przedsiębiorców a oprocentowanie waha się w zależności od okresu jej trwania. Do wyboru mamy dwa okresy: jeden miesiąc lub dwa miesiące. Lokata Przedsiębiorcza daje zysk porównywalny z lokatą standardową na 10% w skali roku. Niestety, lokatę można założyć tylko jeden raz.

Najlepsza lokata dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej dostaniemy w Getin Online. Obecnie na dwumiesięcznej Lokacie na Start możemy liczyć na oprocentowanie 5,64% z dziennymi odsetkami. Podobnie jak w przypadku Idea Banku jeden klient może założyć tylko raz jedną tak dobrze oprocentowaną lokatę.

Niestandardowe oferty podlegające dodatkowym warunkom coraz częściej są jedyną drogą do osiągnięcia przyzwoitych zysków z lokat. Taką ofertę ma na przykład Deutsche Bank, który kusi klientów lokatą o łącznym oprocentowaniu 8,5% w skali roku pod warunkiem otworzenia darmowego konta internetowego dbNET.

W zeszłym miesiącu rząd nieco zmodyfikował propozycję zmian w lokatach jednodniowych. Obecnie proponuje likwidację lokat jednodniowych od przyszłego roku a nie jak jeszcze w styczniu - od 1 lipca 2011 roku. Jest to dobra informacja dla wszystkich, którzy liczą na wyższy zysk na lokatach jednodniowych. Niestety, rząd nie przewiduje już okresu przejściowego dla lokat założonych przed wejściem w życie proponowanej ustawy. Oznacza to, że bezpiecznie jest zakładać lokat maksymalnie na 8 miesięcy z dzienną kapitalizacją, bo tylko one kończą się przed końcem roku i gwarantują zysk bez podatku. Ciekawe co zrobią banki, których klienci założyli długoterminowe lokaty z dzienną kapitalizacją (np. na 12 czy 24 miesiące). Po nowym roku klienci posiadający takie lokaty będą musieli liczyć się z dużo mniejszymi zyskami, bo często podatek Belki w wyniku innego niż obecnie zaokrąglania wyniesie grubo ponad ustawowe 19 procent.

Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora lokat, za pomocą którego można w prosty sposób sprawdzić zysk z każdej lokaty dostępnej obecnie na rynku oraz z aktualnego rankingu lokat.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat luty 2013
 • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
 • Ranking lokat styczeń 2013
 • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
 • Ranking lokat grudzień 2012
 • Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.
 • Ranking lokat listopad 2012
 • Ranking lokat październik 2012
 • Ranking lokat wrzesień 2012
 • Ranking lokat czerwiec 2012
 • Ranking lokat maj 2012
 • Ranking lokat kwiecień 2012

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Kredyt Bank lokaty

bank lokata oprocentowanie

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.