Ranking lokat kwiecień 2011

data publikacji: 2011-04-02
Ranking lokat kwiecień 2011 na topowych pozycjach nie zawiera specjalnych zmian. Wciąż najlepsze lokaty na rynku dostaniemy w Getin Banku i Idea Banku. Porównanie lokat zaczniemy jednak od lokat jednodniowych.
Wsród lokat jednodniowych na pierwszym miejscu plasuje się Toyota Bank z lokatą Plan depozytowy +19. Oprocentowanie lokaty wynosi 4%, drugie miejsce w zestawieniu zajmuje oferta BOŚ Banku Każdy Dzień Dobry z oprocentowaniem równym 3,9%, a trzecie miejsce BZ WBK z Lokatą COdziennie Zarabiającą oprocentowaną na 3,75%. Porównywalne oprocentowanie zawiera lokata w Banku BGŻ (3,6% w skali roku) natomiast kolejne pozycje zajmują banki oferujące już jedynie 3% na lokacie jednodniowej, są to banki: mBank, Millennium Bank i MultiBank.

DUżo wyższe oprocentowanie z dzienną kapitalizacją oferują dostępne na rynku konta oszczędnościowe. Najlepsze oprocentowanie dzienne na koncie oszczędnościowym jest w dalszym ciągu w Polbanku (4,75%), Meritum Bank na koncie Silnie Zarabiającym oferuje 4,5%, Kredyt Bank na koncie Lokata Swobodna daje 4,3% a Bank BPH na Sezam Oszczędzam Plus 4,2%.

Najlepszą lokatą w kwietniu 2011 jest Lokata Przedsiębiorcza Idea Banku. Przeznaczona jest niestety tylko dla przedsiębiorców a oprocentowanie waha się w zależności od okresu jej trwania. Do wyboru mamy dwa okresy: jeden miesiąc lub dwa miesiące. Lokata Przedsiębiorcza daje zysk porównywalny z lokatą standardową na 10% w skali roku. Niestety, lokatę można założyć tylko jeden raz.

Najlepsza lokata dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej dostaniemy w Getin Online. Obecnie na dwumiesięcznej Lokacie na Start możemy liczyć na oprocentowanie 5,64% z dziennymi odsetkami. Podobnie jak w przypadku Idea Banku jeden klient może założyć tylko raz jedną tak dobrze oprocentowaną lokatę.

Niestandardowe oferty podlegające dodatkowym warunkom coraz częściej są jedyną drogą do osiągnięcia przyzwoitych zysków z lokat. Taką ofertę ma na przykład Deutsche Bank, który kusi klientów lokatą o łącznym oprocentowaniu 8,5% w skali roku pod warunkiem otworzenia darmowego konta internetowego dbNET.

W zeszłym miesiącu rząd nieco zmodyfikował propozycję zmian w lokatach jednodniowych. Obecnie proponuje likwidację lokat jednodniowych od przyszłego roku a nie jak jeszcze w styczniu - od 1 lipca 2011 roku. Jest to dobra informacja dla wszystkich, którzy liczą na wyższy zysk na lokatach jednodniowych. Niestety, rząd nie przewiduje już okresu przejściowego dla lokat założonych przed wejściem w życie proponowanej ustawy. Oznacza to, że bezpiecznie jest zakładać lokat maksymalnie na 8 miesięcy z dzienną kapitalizacją, bo tylko one kończą się przed końcem roku i gwarantują zysk bez podatku. Ciekawe co zrobią banki, których klienci założyli długoterminowe lokaty z dzienną kapitalizacją (np. na 12 czy 24 miesiące). Po nowym roku klienci posiadający takie lokaty będą musieli liczyć się z dużo mniejszymi zyskami, bo często podatek Belki w wyniku innego niż obecnie zaokrąglania wyniesie grubo ponad ustawowe 19 procent.

Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora lokat, za pomocą którego można w prosty sposób sprawdzić zysk z każdej lokaty dostępnej obecnie na rynku oraz z aktualnego rankingu lokat.
…wstecz
zobacz także:
  • Lokaty w Getin Banku
  • Getin Bank obecnie oferuje bardzo atrakcyjne lokaty, które plasują się w czołówce lokat bankowych pod względem oprocentowania. Getin Bank to polski bank notowany na warszawskiej giełdzie obecny na rynku od długiego czasu. Sprawdź pełną ofertę Lokat Getin Banku.
  • Ranking lokat marzec 2013
  • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
  • Ranking lokat luty 2013
  • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
  • Ranking lokat styczeń 2013
  • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
  • Ranking lokat grudzień 2012
  • Ranking lokat listopad 2012
  • Ranking lokat październik 2012
  • Ranking lokat wrzesień 2012
  • Ranking lokat czerwiec 2012
  • Ranking lokat maj 2012

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!