kalkulator lokat

Od jakiej kwoty można negocjować oprocentowanie lokat?

Banki oferują lokaty po to, aby pozyskać kapitał, na którym z kolei będą mogły dalej zarabiać. Im klient więcej zainwestuje na lokacie, tym jest akrakcyjniejszy dla banku. Od jakiej kwoty przeznaczonej na lokatę banki są w stanie zwiększyć jej oprocentowanie w porównaniu do standardowej oferty "dla plebsu"?


Odpowiedź jest krótka: to zależy. Zależy w głównej mierze od banku i od wysokości depozytu. Najniższą kwotą, od której możemy zacząć negocjacje z bankiem może pochwalić się bank Pekao. Nic w tym dziwnego, ponieważ bank ma przeciętną ofertę z zakresu lokat i niewiele można tam zyskać. Negocjacje w Pekao możemy jednak zacząć już mając w kieszeni 5 tysięcy złotych.

W Alior Banku i  Meritum Banku negocjacje oprocentowania można już zacząć od 10 tysięcy złotych, w Banku Polskiej Spółdzielczości od 20 tysięcy, od 25 tys. zł negocjacje zaczynają się w Deutsche Banku, a przy 30 tys. w Getin Banku. Często jednak należy mieć dużo więcej aby zyskać możliwość specjalnej oferty. Od 50 tys. zł możemy liczyć na wyższe od standardowego oprocentowania w BPH, Eurobanku, Invest Banku, Lukas Banku, Nordea Banku, a od 100 tys. zł w Allianz, BZ WBK, DnB Nord, MultiBank, PKO BP. Dla najbardziej zamożnych wysokość oprocentowania może ustalać departament skarbu lub sam zarząd.

Skoro wiemy już ile musimy mieć pora napisać ile możemy zyskać. W okresie wojny depozytowej sprzed roku można było zyskać nawet o 1,5 punktu procentowego ponad standardową ofertę. Obecnie taki próg jest niestety nieosiągalny. Dla najzamożniejszych banki mogą zaoferować obecnie 1 punkt procentowy więcej ale z reguły niestety możemy liczyć na ułamki procenta.

Często więc okazuje się, że z niektórymi bankami nie warto nawet podchodzić do negocjacji. bo w ostateczności oferta wynegocjowana w danym banku jest słabsza od najlepszych ofert standardowych na rynku.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat marzec 2012
 • Ranking lokat marzec 2012 zawiera już bardzo mało lokat dziennych. Lokaty marzec 2012 w przeważającej większości to tradycyjne lokaty bez dziennej kapitalizacji. Oznacza to, z jednej strony, że porównanie lokat marzec 2012 jest bardziej przejrzyste ale z drugiej - zyski na lokatach w marcu są niższe niż wcześniej.
 • Ranking lokat październik 2011
 • Jak zwykle na początku miesiąca prezentujemy ranking lokat październik 2011. Nowy miesiąc przyniósł nowe ciekawe oferty i porównanie lokat pozwala stwierdzić, że banki coraz mocniej rywalizują o oszczędności klientów. Najlepsze lokaty w październiku dają zarobić więcej niż 6 procent na czysto.
 • Ranking lokat wrzesień 2011
 • Minęły wakacje a wraz z ich końcem prezentujemy ranking lokat wrzesień 2011. Porównanie lokat wrzesień 2011 daje nadzieje na wzrost oprocentowania lokat w najbliższym czasie. Najlepsze lokaty na wrzesień 2011 dają zarobić więcej niż 6% w skali roku bez podatku Belki.
 • Ranking lokat sierpień 2011
 • Ranking lokat lipiec 2011
 • Ranking lokat czerwiec 2011
 • Ranking lokat maj 2011
 • Ranking lokat kwiecień 2011
 • Ranking lokat marzec 2011

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Pekao lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Pekao S.A. Lokata Elastyczna Lokata terminowa oprocentowana na 1.56 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.55 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.4 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.3 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Idea Bank 4
2 mBank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.