ranking lokat

Ranking kont oszczędnościowych

Tradycyjne lokaty odchodzą powoli do lamusa. Hitem tego roku w bezpiecznym oszczędzaniu były instrumenty pozwalające zarabiać jednocześnie mając możliwość dostępu do oszczędności w każdej chwili bez utraty uzbieranych z mozołem odsetek. W przypadku tradycyjnych lokat takie oszczędzanie było niemożliwe. Takie możliwości dają lokaty jednodniowe oraz niektóre konta oszczędnościowe. Zapraszamy do przeglądu ofert banków w zakresie kont oszczędnościowych.


Ofertę banków z zakresu lokat jednodniowych lub rachunków z dzienną kapitalizacją prezentowaliśmy już wcześniej. W tym artykule przedstawimy ofertę, jaką dają nam banki z zakresu kont oszczędnościowych, zarówno tych nowoczesnych - z dzienną kapitalizacją, jak i tych tradycyjnych, gdzie odsetki naliczane są po dłuższym okresie.

Oferta banków w zakresie kont oszczędnościowych jest mnoga i bardzo zróżnicowana. Generalnie można zauważyć trend idący w kierunku dziennej kapitalizacji (w pierwszej czwórce rankingu aż trzy konta posiadały dzienną kapitalizację odsetek) oraz wysokich opłat za przelewy, wypłaty lub prowadzenie rachunku. W ten sposób bank stara się zabezpieczyć przed możliwym szybkim odpływem środków z kont.

Liderem pod względem możliwości kapitalizacji największego zysku z odsetek  jest Konto Mocno Oszczędzające w Polbank EFG. Konto oprocentowane jest na 6,5% w skali roku i posiada dzienną kapitalizację, dzięki czemu klient może cieszyć się odsetkami porównywalnymi z lokatą na 8% z podatkiem Belki. Obecnie w żadnym z banków nie można znaleźć w standardowej ofercie tak wysokiej tradycyjnej lokaty. Niestety, nie jest tak różowo jakby mogło się wydawać. Oprocentowanie 6,5% obowiązuje jedynie dla środków do 5 tysięcy złotych, dla środków powyżej 5 tysięcy oprocentowanie spada do 5% (co daje zysk porównywalny z tradycyjną lokatą oprocentowaną na 6,17%). Jeden klient może założyć maksymalnie 3 konta mocno oszczędzające a więc maksymalnym zyskiem 6,5% możemy się cieszyć maksymalnie z 15 tysięcy złotych. Dla każdego, kto chce ulokować więcej doradzamy poszukanie innych opcji dla nadwyżki 15 tysięcy.

Taką nadwyżkę można na przykład ulokować na drugim w rankingu koncie oszczędnościowym w Citi Handlowy. Konto SuperOszczędnościowe w tym banku oprocentowane jest na 7,07% w skali roku dla kwot poniżej 50 000 złotych. W przypadku posiadaczy Konta Osobistego Citigold kapitalizacja 7,07% obowiązuje do 100 000 zł. Powyżej tych kwot konto oprocentowane jest już tylko na 5,05%. Kapitalizacja odsetek na koncie następuję co miesiąc. Należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty, klient traci odsetki w miesiącu wypłaty z konta, kolejne wypłaty obarczone są opłatą 7,99 zł za każdą. Konto oszczędnościowe mogą założyć jedynie klienci posiadający w banku ROR, dodatkowo na ROR musi wpłynąć co miesiąc min. 1500 zł lub klint musi dokonać płatności kartą debetową do konta osobistego na min. 500 zł miesięcznie aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta w wysokości 29,99 zł.

Jeśli nie pasują nam wysokie opłaty w Citi Handlowy możemy przelać nasze oszczędności do Kredyt Banku, który w rankingu uplasował się na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal. Konto Oszczędnościowe o nazwie "Lokata Swobodna" oprocentowane jest maksymalnie na 5,3% w skali roku. Na koncie obowiązuje dzienna kapitalizacja odsetek, dzięki czemu zysk jest porównywalny z lokatą  6,54% w skali roku z podatkiem Belki. W Kredyt Banku należy jednak uważać na kwoty, jakie lokuje się na Lokacie Swobodnej ponieważ dla kwot poniżej 1 000 zł oprocentowanie wynosi 0% (słownie: zero procent), dla kwot od 1tys do 15 tyś. mamy najwyższy zysk 5,3%, a dla kwot powyżej 15 tysięcy oprocentowanie spada do 3% i to dla całej kwoty na koncie! Jeśli komuś przyszedłby do głowy absurdalny pomysł przelania kwoty powyżej 30 tysięcy złotych na konto oszczędnościowe w Kredyt Banku otrzymałby wtedy tylko 2% odsetek. Opłaty za pierwszy przelew w miesiącu nie ma, za kolejne bank życzy sobie 10zł. Lokatę Swobodną mogą założyć jedynie klienci posiadający w baku ROR.

Tuż za podium uplasował się Euro Bank z Rachunkiem Oszczędnościowym oprocentowanym na 5,05% w skali roku z dzienną kapitalizacją odsetek. Dzięki codziennemu narastaniu odsetek możemy zaoszczędzić jak na lokacie tradycyjnej oprocentowanej na 6,23%. Dzięki temu na koncie bez podatku możemy trzymać kwoty do 18 tysięcy złotych. Każdy z klientów może założyć obecnie aż 15 rachunków oszczędnościowych, dzięki czemu bez podatku możemy ulokować w Euro Banku aż 270 tysięcy złotych. Aby założyć rachunek musimy posiadać ROR w banku. Jeśli będziemy unikać przelewania z rachunku pieniędzy bezpośrednio na zewnętrzne konta z pominięciem ROR oraz będziemy zasilać konto regularnie unikniemy dodatkowych opłat.

Czwarty w rankingu kont oszczędnościowych jest MeritumKonto Zarabiające w Meritum Bank. Oprocentowanie na koncie wynosi 5,5% od 10 tys. zł dla całej kwoty oraz 0% dla kwot do 10 tys. zł. Konto obarczone jest opłatami 5 zł za wypłaty w bankomatach chyba że zdecydujemy się wybierać więcej niż 500zł oraz 3zł miesięcznie za kartę chyba że zrealizujemy w miesiącu płatności za jej pomocą na kwotę wyższą niż 500zł.

Piąte miejsce zajęła oferta Getin Bank mocno powiązana z internetem. Jest nią mianowicie Rachunek TOP dla posiadaczy ROR eGetin w internecie. Na koncie możemy liczyć na 5.20% z kapitalizacją miesięczną. Pierwszy przelew jest bezpłatny, za każdy kolejny zapłacimy 9.99 zł.

Szóstą pozycję w rankingu zajął bank BPH z Kontem Sezam Oszczędzam. Na koncie z dzienną kapitalizacją odsetek obowiązuje oprocentowanie 4,2% do 100 tys. zł (czyli dla kwoty do 20 tys. zł tak jak na opodatkowanej lokacie 5,19%), 4,5% do 200 tys. zł, 5,05% pow. 200 tys. zł. Dla przelewów poza bank obowiązuje opłata 7,99 zł.

Bank Konto Oprocentowanie w porównaniu z tradycyjną lokatą Oprocentowanie Kapitalizacja
Polbank EFG Konto mocno oszczędzające 8% 6,5% do 5tys., 5% powyżej 5 tys. dzienna
Citi Handlowy Konto SuperOszczędnościowe 7,07% 7,07% do 50 000 zł lub do 100 000 zł miesięczna
Kredyt Bank Lokata Swobodna 6,54% 5,3% od 1 tys do 15 tys dzienna
Euro Bank Rachunek Oszczędnościowy 6,23% 5,05% do 18 tys. dzienna
Meritum Bank MeritumKonto Zarabiające 5,5% 5,5% od 10 tys miesięczna
Getin Bank Rachunek TOP 5.20% 5.20% miesięczna
BPH Konto Sezam Oszczędzam 5,19% 4,2% dla kwoty do 20 tys. zł dzienna

…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

BPH lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank BPH S.A. Nowy Gatunek Lokata terminowa oprocentowana na 4 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
Bank BPH S.A. Lokata Lojalnościowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.21 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.2 % w skali roku.

Polbank lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.