BGŻ Optima konto oszczędnościowe 6,3 procent

data publikacji: 2012-11-01
Od 28 października 2012 do 4 lutego 2013 roku BGŻOptima podwyższa oprocentowanie na Rachunkach Oszczędnościowych dla wszystkich nowych klientów. Ci, którzy już posiadają konto oszczędnościowe również mogą skorzystać z wyższego oprocentowania wynoszącego 6,3% w skali roku. Dla nich wyższe oprocentowanie obowiązuje jednak tylko dla nowych środków.
Wyższe oprocentowanie dotyczy jednak tylko kwoty do 40 000 złotych. Nadwyżka ponad kwotę 40 tysięcy złotych oprocentowana jest już na standardowe 5,8% w skali roku. BGŻOptima gwarantuje, że wysokość oprocentowania nie ulegnie zmianie do 4 lutego 2013 roku. Konto oszczędnościowe w tym banku nie jest kontem głównym i służy głównie do oszczędzania. Klient musi posiadać konto w innym banku, które będzie powiązane z kontem oszczędnościowym BGŻOptima.

Konto jest darmowe i w pełni internetowe. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku i przelewy niezależnie od ich ilości. Konto oszczędnościowe zakłada się bardzo szybko. Cała procedura zajmuje tylko kilka chwil. Dla nowych klientów bank oferuje również atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Na przykład Lokata Bezkarna o okresie trwania 3 miesiące oprocentowana jest na 6,2 % w skali roku. Klient ma możliwość wcześniejszego zerwania lokaty bez utraty naliczonych do tego czasu odsetek. Maksymalną kwotą lokaty jest 20 000 złotych.



…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!