Ranking lokat jednodniowych październik 2010

data publikacji: 2010-10-04
Lokaty jednodniowe są obecnie standardem w ofercie banków. Bankom nie oferującym lokat dziennych bardzo trudno jest konkurować o klienta. Obecnie to właśnie na lokatach jednodniowych można zarobić najwięcej. Prezentujemy ranking lokat jednodniowych w październiku 2010.
Najlepsze lokaty jednodniowe, które odnawiają się codziennie i nie blokują środków na dłużej można obecnie założyć w Toyota Banku i BOŚ Banku. Zarobić na nich można 4% bez podatku.

Najlepsze lokaty miesięczne z codzienną kapitalizacją można założyć w Allianz Bank gdzie na lokacie z codziennymi odsetkami można zarobić 3,65% oraz w Inteligo na Dobolokacie oprocentowanej na 3,6%.

Wśród lokat na trzy miesiące najlepszą propozycję oferuje Getin Bank, który na lokacie na 3 miesiące z codziennym zyskiem daje zarobić 5,27%.

Jeśli zdecydujemy się zamrozić środki na lokacie na pół roku najlepiej skorzystać z oferty FM Banku, który na lokacie z dziennym zyskiem ma oprocentowanie równie 5% w skali roku. FM Bank ma również obecnie najlepszą propozycję lokaty rocznej, oprocentowanej dziennie na 5,3% w skali roku.

Alternatywą dla lokat jednodniowych są konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Najlepszą ofertę w tym zakresie ma wciąż Polbank, który na Koncie Mocno Oszczędzającym daje zysk w wysokości 5% w skali roku. Drugi w rankingu kont oszczędnościowych jest Meritum Bank z kontem MeritumKonto Silnie Zarabiające oprocentowanym na 4,5% w skali roku.
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!