Lokaty październik 2010

data publikacji: 2010-09-30
W październiku 2010 ranking lokat przedstawia się podobnie jak miesiąc temu. Niestety, banki wciąż nie rozpieszczają swoich klientów i wciąż raczej obniżają oprocentowanie lokat niż podwyższają.
Nowością jest dostępność lokaty walutowej z dziennym oprocentowaniem, którą wprowadził Alior Bank. Wśród kont oszczędnościowych wciąż najlepszy jest Polbank z 5% dziennej kapitalizacji pozostawił w tyle całą konkurencję. Więcej niż w Polbanku można zarobić jedynie na długoterminowych lokatach. W ostatnich dniach września taką lokatę uruchomił na przykład Meritum Bank. Dla swoich klientów Meritum Bank wprowadził lokatę na 24-miesiące z dzienną kapitalizacją z oprocentowaniem równym 5,5%. Lokatę mogą założyć również osoby, które nie mają konta w banku, ale wtedy zarobią trochę mniej bo 5,4%.

Wśród lokat dziennych już tylko w dwóch bankach można liczyć na 4% w skali roku. Są to banki Toyota Bank i BOŚ Bank.

Najlepsze lokaty miesięczne można założyć w Allianz Bank - lokata z codziennymi odsetkami oprocentowana na 3,65% oraz w Inteligo na Dobolokacie oprocentowanej na 3,6% również z dzienną kapitalizacją odsetek.

Wśród kolejnych okresów lokat ponad 5% w skali roku zarobimy dopiero na lokatach na 3 miesiące, wśród których najlepszą propozycję ma Getin Bank, który oferuje lokatę na 3 miesiące z codziennym zyskiem oprocentowaną na 5,27%.

Jeśli zdecydujemy się na lokatę półroczną najlepiej udać się do FM Banku, który oferuje lokatę z dziennym zyskiem oprocentowaną na 5% w skali roku. FM Bank ma również obecnie najlepszą propozycję lokaty rocznej, oprocentowanej dziennie na 5,3% w skali roku.

Dla osób, które cenią sobie dostęp do gotówki a jednocześnie chcą zarobić najlepiej obecnie jedynym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe w Polbanku. Jeden klient może założyć ich maksymalnie pięć. Pozwala to na cieszenie się zyskiem 5% z dzienną kapitalizacją z nawet 100 000 złotych. \
…wstecz
zobacz także:

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!