kalkulator lokat

Ranking lokat maj 2011

W zestawieniu ranking lokat maj 2011 nie zaszło wiele zmian w porównaniu do rankingu lokat z poprzedniego miesiąca. W czołówkach porównania lokat maj 2011 wciąż znajdują się te same banki takiej jak: GetinOnLine, Idea Bank, Getin Bank.


Wśród lokat jednodniowych wciąż najlepszą ofertą dysponuje Toyota Bank z lokatą Plan depozytowy +19, która jest oprocentowana na 4% w skali roku. Drugą pozycję obronił BOŚ Bank z lokatą Każdy Dzień Dobry z oprocentowaniem równym 3,9%, a trzecie miejsce BZ WBK z Lokatą Codziennie Zarabiającą oprocentowaną na 3,75%. Tuż poza podium znalazł się Bank BGŻ z lokatą jednodniową oprocentowaną na 3,6% w skali roku. Kolejne pozycje zajmują banki oferujące już jedynie 3% na lokacie jednodniowej, są to banki: mBank i Millennium Bank. Multi Bank postanowił obniżyć oprocentowanie lokaty jednodniowej z 3% na 2,8%.

Ranking lokat maj 2011 - lokaty jednodniowe
Bank Lokata Oprocentowanie
Toyota Bank Plan depozytowy +19 4%
BOŚ Bank Każdy Dzień Dobry 3,9%
BZ WBK Lokata Codziennie Zarabiająca 3,75%
Bank BGŻ eBGŻ 3,6%


Wciąż bardziej opłaca się założyć konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją niż zakładać lokaty jednodniowe. Najlepsze konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją oferują Polbank z Kontem Mocno Oszczędzającym z oprocentowaniem 4,75%, Meritum Bank z kontem MeritumKonto Silnie Zarabiającym oprocentowanym na 4,5% oraz Bank BPH oferujący Sezam Oszczędzam Plus z dziennymi odsetkami w wysokości 4,2% w skali roku.

Konta oszczędnościowe maj 2011

Bank Konto Oprocentowanie
Polbank Konto Mocno Oszczędzające 4,75%
Meritum Bank MeritumKonto Silnie Zarabiające 4,5%
Bank BPH Sezam Oszczędzam Plus 4,2%


Wśród lokat jednomiesięcznych w maju pierwsze trzy pozycje zajmują lokaty z dzienną kapitalizacją. Pierwsze miejsce zajmuje lokata Banku Pocztowego z oprocentowaniem  3,7%, drugie  Allianz Bank z oprocentowaniem 3,65% a trzecie Inteligo z Dobolokatą oprocentowaną na 3,6% w skali roku. Najlepsze lokaty miesięczne charakteryzują się więc jeszcze niższym oprocentowaniem niż lokaty jednodniowe.

Najlepsze lokaty maj 2011 - lokaty miesięczne
Bank Lokata Oprocentowanie
Bank Pocztowy Lokata z dzienną kapitalizacją 3,7%
Allianz Bank Lokata z dzienną kapitalizacją 3,65%
Inteligo Dobolokata 3,6%


Zdecydowanie polecamy natomiast założenie lokaty dwumiesięcznej. Najlepszą lokatą dwumiesięczną jest zdecydowanie deklasująca rywali nowa Lokata Maja w Getin Bank z oprocentowaniem 5,7% w skali roku z dziennymi odsetkami. Aby założyć taką lokatę trzeba jednak udać się do placówki banku a maksymalna ilość Lokat Maja zakładana przez jednego klienta wynosi 7. Dla tych, którzy nie skorzystali jeszcze z Lokaty na Start w Getin Bank również czeka wysokie oprocentowanie - 5,64% z dziennymi odsetkami. Niestety z oferty można skorzystać tylko raz. Właściciele firm mogą również skorzystać z oferty Idea Banku, który na lokacie przedsiębiorczej na 1 lub 2 miesiące oferuje oprocentowanie porównywalne z 10% na tradycyjnej lokacie co oznacza dzienne odsetki na poziomie 8,08%. Lokatę Przedsiębiorczą można założyć tylko raz i tylko jedną sztukę.

Wśród lokat na trzy miesiące liderem jest Idea Bank z Lokatą Idealną oprocentowaną na 4,63% z dziennymi odsetkami wyprzedzając propozycję Meritum Bank (4,51% dziennych odsetek) oraz GetinOnLine (4,43% dziennych odsetek).

Ranking lokat maj 2011 - lokaty trzymiesięczne
Bank Lokata Oprocentowanie
Idea Bank Lokata Idealna 4,63%
Meritum Bank Lokata internetowa 4,51%
GetinOnLine Lokata Codzienna 4,43%


Na razie więc nie widać wyraźnych ruchów w ofertach lokat bankowych. Oprocentowanie lokat w bankach raczej spada niż rośnie. Zwrócić należy uwagę na pojawiające się promocje ograniczone czasowo, które często przebijają oprocentowaniem najlepsze oferty z rankingu lokat. Niektóre z banków kuszą klientów nadzwyczaj atrakcyjnie oprocentowanymi lokatami jednak wraz z pakietem inwestycyjnym. Nie należy jednak zbyt pochopnie podejmować decyzji o wyborze takich ofert, na pewno czynnikiem decydującym nie powinna być wysokość oprocentowania lokaty wszak pakiety inwestycyjne wiążą się z koniecznością wnoszenia składek przez dłuższy okres czasu.

Zachęcamy do korzystania z kalkulatora lokat, który pozwala wyliczyć zysk z wybranej lokaty bankowej.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat luty 2013
 • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
 • Ranking lokat styczeń 2013
 • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
 • Ranking lokat grudzień 2012
 • Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.
 • Ranking lokat listopad 2012
 • Ranking lokat październik 2012
 • Ranking lokat wrzesień 2012
 • Ranking lokat czerwiec 2012
 • Ranking lokat maj 2012
 • Ranking lokat kwiecień 2012

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

BPH lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank BPH S.A. Nowy Gatunek Lokata terminowa oprocentowana na 4 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
Bank BPH S.A. Lokata Lojalnościowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.21 % w skali roku.
Bank BPH S.A. e-Lok@ta Lokata terminowa oprocentowana na 1.2 % w skali roku.

Polbank lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.