Ranking lokat maj 2011

data publikacji: 2011-05-03
W zestawieniu ranking lokat maj 2011 nie zaszło wiele zmian w porównaniu do rankingu lokat z poprzedniego miesiąca. W czołówkach porównania lokat maj 2011 wciąż znajdują się te same banki takiej jak: GetinOnLine, Idea Bank, Getin Bank.
Wśród lokat jednodniowych wciąż najlepszą ofertą dysponuje Toyota Bank z lokatą Plan depozytowy +19, która jest oprocentowana na 4% w skali roku. Drugą pozycję obronił BOŚ Bank z lokatą Każdy Dzień Dobry z oprocentowaniem równym 3,9%, a trzecie miejsce BZ WBK z Lokatą Codziennie Zarabiającą oprocentowaną na 3,75%. Tuż poza podium znalazł się Bank BGŻ z lokatą jednodniową oprocentowaną na 3,6% w skali roku. Kolejne pozycje zajmują banki oferujące już jedynie 3% na lokacie jednodniowej, są to banki: mBank i Millennium Bank. Multi Bank postanowił obniżyć oprocentowanie lokaty jednodniowej z 3% na 2,8%.

Ranking lokat maj 2011 - lokaty jednodniowe
Bank Lokata Oprocentowanie
Toyota Bank Plan depozytowy +19 4%
BOŚ Bank Każdy Dzień Dobry 3,9%
BZ WBK Lokata Codziennie Zarabiająca 3,75%
Bank BGŻ eBGŻ 3,6%


Wciąż bardziej opłaca się założyć konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją niż zakładać lokaty jednodniowe. Najlepsze konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją oferują Polbank z Kontem Mocno Oszczędzającym z oprocentowaniem 4,75%, Meritum Bank z kontem MeritumKonto Silnie Zarabiającym oprocentowanym na 4,5% oraz Bank BPH oferujący Sezam Oszczędzam Plus z dziennymi odsetkami w wysokości 4,2% w skali roku.

Konta oszczędnościowe maj 2011

Bank Konto Oprocentowanie
Polbank Konto Mocno Oszczędzające 4,75%
Meritum Bank MeritumKonto Silnie Zarabiające 4,5%
Bank BPH Sezam Oszczędzam Plus 4,2%


Wśród lokat jednomiesięcznych w maju pierwsze trzy pozycje zajmują lokaty z dzienną kapitalizacją. Pierwsze miejsce zajmuje lokata Banku Pocztowego z oprocentowaniem  3,7%, drugie  Allianz Bank z oprocentowaniem 3,65% a trzecie Inteligo z Dobolokatą oprocentowaną na 3,6% w skali roku. Najlepsze lokaty miesięczne charakteryzują się więc jeszcze niższym oprocentowaniem niż lokaty jednodniowe.

Najlepsze lokaty maj 2011 - lokaty miesięczne
Bank Lokata Oprocentowanie
Bank Pocztowy Lokata z dzienną kapitalizacją 3,7%
Allianz Bank Lokata z dzienną kapitalizacją 3,65%
Inteligo Dobolokata 3,6%


Zdecydowanie polecamy natomiast założenie lokaty dwumiesięcznej. Najlepszą lokatą dwumiesięczną jest zdecydowanie deklasująca rywali nowa Lokata Maja w Getin Bank z oprocentowaniem 5,7% w skali roku z dziennymi odsetkami. Aby założyć taką lokatę trzeba jednak udać się do placówki banku a maksymalna ilość Lokat Maja zakładana przez jednego klienta wynosi 7. Dla tych, którzy nie skorzystali jeszcze z Lokaty na Start w Getin Bank również czeka wysokie oprocentowanie - 5,64% z dziennymi odsetkami. Niestety z oferty można skorzystać tylko raz. Właściciele firm mogą również skorzystać z oferty Idea Banku, który na lokacie przedsiębiorczej na 1 lub 2 miesiące oferuje oprocentowanie porównywalne z 10% na tradycyjnej lokacie co oznacza dzienne odsetki na poziomie 8,08%. Lokatę Przedsiębiorczą można założyć tylko raz i tylko jedną sztukę.

Wśród lokat na trzy miesiące liderem jest Idea Bank z Lokatą Idealną oprocentowaną na 4,63% z dziennymi odsetkami wyprzedzając propozycję Meritum Bank (4,51% dziennych odsetek) oraz GetinOnLine (4,43% dziennych odsetek).

Ranking lokat maj 2011 - lokaty trzymiesięczne
Bank Lokata Oprocentowanie
Idea Bank Lokata Idealna 4,63%
Meritum Bank Lokata internetowa 4,51%
GetinOnLine Lokata Codzienna 4,43%


Na razie więc nie widać wyraźnych ruchów w ofertach lokat bankowych. Oprocentowanie lokat w bankach raczej spada niż rośnie. Zwrócić należy uwagę na pojawiające się promocje ograniczone czasowo, które często przebijają oprocentowaniem najlepsze oferty z rankingu lokat. Niektóre z banków kuszą klientów nadzwyczaj atrakcyjnie oprocentowanymi lokatami jednak wraz z pakietem inwestycyjnym. Nie należy jednak zbyt pochopnie podejmować decyzji o wyborze takich ofert, na pewno czynnikiem decydującym nie powinna być wysokość oprocentowania lokaty wszak pakiety inwestycyjne wiążą się z koniecznością wnoszenia składek przez dłuższy okres czasu.

Zachęcamy do korzystania z kalkulatora lokat, który pozwala wyliczyć zysk z wybranej lokaty bankowej.
…wstecz
zobacz także:
  • Lokaty w Getin Banku
  • Getin Bank obecnie oferuje bardzo atrakcyjne lokaty, które plasują się w czołówce lokat bankowych pod względem oprocentowania. Getin Bank to polski bank notowany na warszawskiej giełdzie obecny na rynku od długiego czasu. Sprawdź pełną ofertę Lokat Getin Banku.
  • Ranking lokat marzec 2013
  • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
  • Ranking lokat luty 2013
  • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
  • Ranking lokat styczeń 2013
  • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
  • Ranking lokat grudzień 2012
  • Ranking lokat listopad 2012
  • Ranking lokat październik 2012
  • Ranking lokat wrzesień 2012
  • Ranking lokat czerwiec 2012
  • Ranking lokat maj 2012

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!