ranking lokat

Alior najlepiej dotarł z przekazem reklamowym do odbiorców

Według badania przeprowadzonego przez Macroscope OMD wynika, że wśród osób planujących założenie lokaty bankowej panuje przekowanie, że to Alior Bank ma najatrakcyjniejszą ofertę depozytową.


Badanie zostało przeprowadzone wśród potencjalnych klientów – osób, które przez ostatnie 3 miesiące rozważały złożenie depozytów w banku - który z nich posiada obecnie najatrakcyjniejszą ofertę depozytową. W badaniu zadano pytanie: Jaki bank według Ciebie oferuje obecnie najatrakcyjniejszą lokatę dla Twoich pieniędzy?

W rankingu zdecydowanie wygrał Alior Bank, na który wskazało ponad 10% ankietowanych. Biorąc pod uwagę, że bank ten w kategorii kont i lokat nie jest liderem wydatków, a na rynku jest stosunkowo krótko, trudno oprzeć się wrażeniu, że udało mu się z wyróżniającą komunikacją i pomysłem na brand oraz pozycjonowanie trafić w gusta konsumentów.

Drugie miejsce na podium zajmuje ING Bank Śląski, który uzyskał 7,6%, co ciekawe, w 2010 roku jeszcze nie reklamował swoich depozytów w TV. W tym przypadku niewątpliwie należy jednak zauważyć, że był to bezkonkurencyjny lider wydatków w kategorii depozytów z 17% SoS (share of spend) w 2009 roku. Tak wysoka częstotliwość komunikacji tej marki z konsumentem z pewnością ma kluczowe znaczenie dla wyniku w badaniu.

Trzecie miejsce należy w rankingu do mBanku z 5,1%, który doceniany jest zapewne w szczególności przez internautów, a do nich właśnie skierowane było najnowsze badanie MacroFaq.

Kolejne miejsce w rankingu z wskazaniem przez 5,1% badanych Internautów zajmuje Polbank. Polbank systematycznie i skutecznie buduje swoją ofertę depozytową, która obecnie jest jedną z lepszych na rynku. Dzięki temu bank awansował w rankingu z ubiegłorocznej, ósmej pozycji.

Kolejne miejsca w rankingu powstałym w wyniku badania nt. atrakcyjności lokat bankowych zajmują: BZ WBK i PKO BP - wskazane przez  4,9% respondentów, Bank Millennium – 3,5%, Getin Bank – 3,2%, BGŻ - 2,8%, Eurobank – 2,7%, SKOK – 2,6%, Kredyt Bank – 2,1%, PEKAO SA – 2,1%, Citibank Handlowy – 1,5%, Multibank – 1,1%.

Aż 30,4% spośród badanych nie potrafiło wskazać banku o najatrakcyjniejszej ofercie lokat.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat maj 2013
 • Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat marzec 2012
 • Ranking lokat marzec 2012 zawiera już bardzo mało lokat dziennych. Lokaty marzec 2012 w przeważającej większości to tradycyjne lokaty bez dziennej kapitalizacji. Oznacza to, z jednej strony, że porównanie lokat marzec 2012 jest bardziej przejrzyste ale z drugiej - zyski na lokatach w marcu są niższe niż wcześniej.
 • Ranking lokat październik 2011
 • Jak zwykle na początku miesiąca prezentujemy ranking lokat październik 2011. Nowy miesiąc przyniósł nowe ciekawe oferty i porównanie lokat pozwala stwierdzić, że banki coraz mocniej rywalizują o oszczędności klientów. Najlepsze lokaty w październiku dają zarobić więcej niż 6 procent na czysto.
 • Ranking lokat wrzesień 2011
 • Ranking lokat sierpień 2011
 • Ranking lokat lipiec 2011
 • Ranking lokat czerwiec 2011
 • Ranking lokat maj 2011
 • Ranking lokat kwiecień 2011

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Getin lokaty

bank lokata oprocentowanie
Getin Noble Bank SA Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 3 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA Lokata na Nowe Środki Lokata terminowa oprocentowana na 2.8 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Progresywna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Tradycyjna Lokata terminowa oprocentowana na 2.4 % w skali roku.

PKO lokaty

bank lokata oprocentowanie
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2.25 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata 1-miesięczna internetowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.8 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 1.6 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.