Bank BGŻ umożliwia dokonywanie przekazów pieniężnych z Polski do 190 krajów

data publikacji: 2009-12-17
Od 17 grudnia 2009 roku za pośrednictwem banku BGŻ możliwe jest dokonywanie przekazów pieniężnych z Polski do ponad 190 krajów na świecie. Oferta banku jest wynikiem rozszerzenia współpracy z z amerykańską spółką MoneyGram.
Od czwartku dzięki współpracy z MoneyGram za pośrednictwem sieci palcówek Banku BGŻ można dokonać przekazów pieniężnych z Polski do ponad 190 krajów na świecie. Możliwa jest również realizacja przekazów na terenie Polski po atrakcyjnych stawkach.

Bank BGŻ współpracuje z amerykańską spółką MoneyGram od 2007 r., ale do tej pory w placówkach banku można było jedynie odbierać przekazy przychodzące.

- Wielu klientów było zainteresowanych możliwością wysyłania pieniędzy za granicę za pośrednictwem placówek naszego banku. Teraz świadczymy pełen zakres usług -zarówno przelewy przychodzące, jak i wychodzące – powiedział Marek Podłucki z departamentu Correspondent Banking i Finansowania Strukturalnego Banku BGŻ.

Chcąc skorzystać z usługi klienci nie muszą posiadać rachunków bankowych.
   - Wystarczy wypełnić prosty formularz, a pieniądze docierają do odbiorcy w przeciągu 10 min. od ich nadania – dodaje Marek Podłucki.

Bank BGŻ realizuje we współpracy z MoneyGram przekazy przychodzące denominowane w trzech walutach: EUR, USD i PLN. Koszty realizacji przekazu ponosi wyłącznie zleceniodawca.

MoneyGram jest globalnym liderem w dziedzinie międzynarodowych przekazów pieniężnych między osobami fizycznymi. Obsługuje transakcje w 25 walutach świata, posiadając przy tym sieć 186 tysięcy lokalnych agentów w 190 krajach i regionach.

Prócz MoneyGram Bank BGŻ ma zawarte umowy o współpracy dotyczące przekazów pieniężnych także z innymi firmami jak: Vigo Remittance Corp. (USA), Doma International Transfers (USA) oraz One Money Mail (Wielka Brytania).

źródło: bank BGŻ
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!