BGŻ wprowadził do oferty Lokatę Codzienną

data publikacji: 2009-07-24
Bank BGŻ poszerzył swoją ofertę w zakresie lokat o lokaty krótkoterminowe. Obecnie dla klientów korzystających z dostępu przez internet możliwe jest założenie nawet lokaty codziennej. Tym samym bank BGŻ dołączył do grupy banków umożliwiających lokowanie na lokacie stosunkowo wysokich kwot, od których nie jest naliczany podatek Belki.
Lokata eBGŻ to w pełni internetowa lokata na krótki okres - od 1 do 29 dni. Wybierając lokatę o terminie od 1 do 7 dni klient banku zarobi 5% w skali roku, niezależnie od kwoty lokaty. Dzięki takiej konstrukcji klient nie blokuje środków na dłuższy okres i w każdej chwili może je wycofać. Wygodę zapewnia możliwość automatycznego przedłużenia lokaty na kolejny okres.

W przypadku, gdy kwota odsetek od lokaty nie przekroczy kwoty 2,49 zł, nie zostanie pobrany podatek Belki. Zasadę naliczania podatku od odsetek z lokat bankowych opisaliśmy w tym artykule. Oprocentowanie 5% na lokacie, od której nie zostanie pobrany podatek, odpowiada oprocentowaniu 6,2% w skali roku na lokacie z podatkiem.

Lokatę eBGŻ można założyć poprzez system transakcyjny eBGŻ. Dzięki dostępowi poprzez kanał internetowy można codziennie śledzić saldo lokaty.

Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł. Klient może założyć dowolną liczbę lokat.

Zobacz ofertę innych banków z zakresu lokat codziennych w szczególności banków Getin i Eurobank.
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!