kalkulator lokat

Na koncie w Eurobanku dostępna dzienna kapitalizacja odsetek

Od maja w Eurobanku dostępna jest usługa kont oszczędnościowych oprocentowanych 6,06% w skali roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego ani innowacyjnego gdyby nie fakt, że na kontach następuje dzienna kapitalizacja odsetek, dzięki ktĂłrej klienci banku mogą uniknąć tzw. podatku Belki.


O tym, co to jest podatek Belki i w jaki sposób jest odprowadzany z odsetek z lokat bankowych można dowiedzieć się w tym artykule. Nadmienię tylko, że jest to podatek jaki płacą inwestorzy od zysków kapitałowych i wynosi 19%. Dzięki temu, że podstawą opodatkowania musi być zawsze kwota zaokrąglona do całych złotych przy dziennym zysku poniżej 2,5 zł podatku faktycznie nie ma (2,49 zł zaokrągla się do 2zł, a 19% z 2 zł po zaokrągleniu daje 0 zł podatku).

Dzienne oprocentowanie pozwala posiadać na koncie oszczędnościowym znaczne sumy bez potrąceń na rzecz podatku. Dla kont w Eurobanku najwyższa kwota możliwa do zachowania zysku w stu procentach tylko dla siebie na koncie to aż 15 027 zł. Każdy z klientów banku może założyć maksymalnie 5 kont oszczędnościowych co daje możliwość zainwestowania 75 135 zł bez podatku. Oczywiście należy zaznaczyć, że w każdym kolejnym dniu każda z lokat zostaje odnowiona i powiększona o odsetki, co powoduje przekroczenie magicznych 2,49 zł z odsetek i podatek jest naliczany. Aby tego uniknąć należałoby każdego dnia odprowadzać odsetki na inny rachunek.

Dzięki takiemu zabiegowi Eurobank daje nam możliwość zarabiania pieniędzy porównywalny z lokatą roczną oprocentowaną na ponad 7% w skali roku! Przy obecnej ofercie w zakresie lokat jest to bardzo atrakcyjny kąsek dla inwestorów, którzy szukają bezpiecznych inwestycji i relatywnie wysokich zysków.

Przegląd ofert banków z zakresu lokat dziennych znajdziesz tutaj.
…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stĂłp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

BGŻ lokaty

bank lokata oprocentowanie

Polbank lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stĂłp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, ktĂłry właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porĂłwnywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, ktĂłre obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w ktĂłrym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stĂłp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.