Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.

Skrót:
Bank BPS
Adres:
ul. Płocka 9/11B
01-231 Warszawa
woj. Mazowieckie
Polska
email:
sekretariat@bankbps.pl
www:
www.bankbps.pl
fax:
225395222
telefon:
225395100
oddział:
Centrala
numer banku:
193
numer centrali:
19300005
kod swift:
POLUPLPR
kod prezes:
Mirosław Potulski
rok utworzenia:
2002
akcjonariat:
Polskie banki spółdzielcze - 100% kapitału zakładowego
suma_bilansowa:
9 440 816 tys. zł (koniec 2007 r.)
opis:
Bank działa na terenie całej Polski, poprzez swoją sieć obsługuje klientów korporacyjnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze: samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki. Świadczy nowoczesne usługi finansowe po bardzo konkurencyjnych cenach. Bank BPS SA jest bankiem, w którym większościowy udział w kapitale zakładowym posiadają polskie podmioty gospodarcze - Banki Spółdzielcze. Wraz z 358 bankami spółdzielczymi Bank BPS tworzy najsilniejsze w Polsce Zrzeszenie Banków Spółdzielczych. Suma bilansowa zrzeszonych BS przekracza 16 mld zł , zaś fundusze własne sięgają 1,5 mld zł.
…wstecz

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!