Inteligo

Skrót:
Inteligo
Adres:
ul.Wspólna 47/49
00-684 Warszawa
woj. Mazowieckie
Polska
www:
www.inteligo.pl
infolinia:
0801 121 121
oddział:
Centrala
numer centrali:
10205558
kod prezes:
Jacek Komaracki
rok utworzenia:
2001
status:
Inteligo Financial Services S.A. to firma, założona na początku roku 2000. Inteligo to zespół ekspertów z dziedziny obsługi klienta, bankowości, nowych technologii i marketingu. IFS S.A. odpowiada za rozwój, badania, dystrybucję i marketing konta Inteligo.
opis:
Inteligo to bardzo wygodny sposób zarządzania pieniędzmi stworzony specjalnie dla ludzi ceniących sobie czas, wygodę oraz wysoką jakość obsługi. To możliwość zarządzania kontem poprzez Internet, telefon stacjonarny i komórkowy (WAP i SMS) oraz bankomaty. Oferta konta Inteligo jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Konta Inteligo są prowadzone przez PKO Bank Polski SA.
…wstecz

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!