Inteligo oferuje lokatę dzienną

data publikacji: 2010-07-29
Inteligo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i poszerza swoją ofertę o Dobolokatę z dzienną wypłatą odsetek. Dzięki niej klienci Inteligo będą mogli uniknąć płacenia podatku Belki.
To kolejny produkt banku, który został wprowadzony niedawno na rynek, po pożyczce gotówkowej. Oprocentowanie Dobolokaty wynosi 4,1% co odpowiada standardowej lokacie na 5,06%. Odsetki codziennie lądują na rachunku oszczędnościowym Klienta i pracują dalej.

Klienci sygnalizowali nam zainteresowanie szerszą ofertą depozytową Inteligo. Do tej pory proponowaliśmy im atrakcyjne lokaty 3+3 i 6+6, łączące elastyczność z gwarancją wyższego zysku. – mówi Jacek Komaracki, Dyrektor Zarządzający Pionem Bankowości Elektronicznej PKO Banku Polskiego, odpowiedzialny za rozwój projektu Inteligo.

Dzisiaj udostępniamy Klientom lokatę z dzienną wypłatą odsetek. Kierujemy ofertę
do wszystkich, którzy cenią tradycyjne produkty bankowe, ale oczekują rozwiązań, zwiększających efektywność oszczędności. – dodaje Komaracki.

Cechy nowej, dziennej lokaty Inteligo to:
  • oprocentowanie do 4,10% w skali roku odpowiadające lokacie standardowej z oprocentowaniem 5,06% w skali roku;
  • kwota inwestycji od 1 000 do 20 000 zł;
  • możliwość otwarcia kilku lokat naraz;
  • Klienci zakładają Dobolokatę  online i na bieżąco obserwują zyski na swoim koncie. Odsetki w pełnej wysokości, bez potrąceń, są codziennie przelewane na rachunek oszczędnościowy Klienta (oprocentowanie do 4,20%);
  • okres umowy do wyboru: 1, 3 lub 6 miesięcy.
Dobolokatę można założyć przez internet lub za pośrednictwem konsultanta. Otwarcie i prowadzenie lokaty jest bezpłatne.

źródło: Inteligo
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!