Znaleziono nową dziurę w Internet Explorer

data publikacji: 2010-01-19
Przeglądarka Internet Explorer po raz kolejny stanowi zagrożenie dla komputerów swoich użytkowników. Znów został opublikowany groźny exploit, który rozprzestrzenia się za pomocą właśnie tej przeglądarki.
Przez jakiś czas użytkownicy forów mogli kopiować kod, który w przeciągu ostatnich kilku tygodni był wykorzystywany między innymi do skutecznych ataków na Google.

Przy użyciu właśnie tego kodu hakerzy bez problemu mogą przejmować panowanie nad systemem Windows osób korzystających z przeglądarki Internet Explorer 6 i pracujących na systemie Windows XP.

Zagrożenie jest tym poważniejsze, że kod ten umożliwił hakerom pod koniec 2009 roku złamanie mechanizmów ochrony między innymi Google oraz Adobe System, dając dostęp do wewnętrznych systemów firmy.

Sytuację pogarsza fakt iż załatanie luki powstałej w wyniku opublikowania exploitu potrwa aż trzy tygodnie. Do tego czasu zalecane jest korzystanie z innych, alternatywnych przeglądarek.

Sprawa jest na tyle poważna, że nawet rząd Niemiec zarekomendował swoim obywatelom korzystanie z alternatywnych przeglądarek dla IE.
…wstecz

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!