BZ WBK wprowadził kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem

data publikacji: 2009-12-16
Bank Zachodni WBK wprowadził do swojej oferty kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem. Oferta powinna zainteresować wszystkich tych, którzy chcą się zabezpieczyć przed wzrostem stóp procentowych w przyszłości.
Oprocentowanie kredytów hipotecznych zaciągniętych w złotych w BZ WKB może być naliczane w oparciu o stawkę stałą przez okres pięciu pierwszych lat. Z takich dogodności mogą skorzystać klienci, którzy pożyczają od banku więcej niż 80 tysięcy złotych. Stałe  oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w BZ WBK wynosi 8,2%, a prowizja za jego udzielenie 2,5%, przy czym jest ona w całości kredytowana. Bank z góry określa również marżę jaką będzie doliczał do stopy WIBOR 3M, po pięciu latach, gdy oprocentowanie kredytu będzie już zmienne – wynosi ona 2,2 p.p. dla kredytów mieszkaniowych.

Kredytobiorca ma możliwość zamiany stałego oprocentowania lub wcześniejszej spłaty całości bądź części kredytu. W przypadku tych operacji zobowiązany będzie zapłacić prowizje, które nie występują przy kredytach o oprocentowaniu zmiennym: prowizja za wcześniejszą całkowitą lub częściową spłatę w okresie oprocentowania stałego wynosi 3% spłacanej kwoty, a prowizja za zmianę rodzaju oprocentowania ze stałego na zmienne w okresie oprocentowania stałego, 3% kwoty pozostającej do spłaty.

Z oprocentowania stałego mogą korzystać nie tylko osoby, które dopiero teraz zaciągają kredyt w BZ WBK, ale również kredytobiorcy, którzy posiadają już kredyt o oprocentowaniu zmiennym w tym banku.

Kredyty BZ WBK ze stałym oprocentowaniem, podobnie jak kredyty o oprocentowaniu zmiennym, są udzielane maksymalnie na 30 lat, w złotych, ze standardowym udziałem środków własnych 20%. Bank kredytuje zakup nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym; domy, mieszkania i działki oraz remonty, modernizacje i adaptacje nieruchomości mieszkalnych. W BZ WBK dostępne są również kredyty w ramach programu "Rodzina na swoim".

źródło: BZ WBK
…wstecz
zobacz także:
  • Lokaty zyskują a kredyty tracą
  • Znów wzrosło zainteresowanie Polaków lokatami bankowymi. Jak wynika z danych NBP z listopada 2010 2 mld z ponad 3,8 mld ulokowanych na rachunkach bieżących i depozytach zostało umieszczonych na lokatach.

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!