kalkulator lokat

Lokaty bez konta

Od dobrego już czasu niektóre z banków kuszą klientów możliwością zakładania lokat bez konieczności zakładania konta w danym banku. Daje to klientom dodatkowe możliwości wyboru lepiej oprocentowanych lokat niż w swoich bankach bez konieczności wiązania się umową z bankiem. Banki natomiast zyskują możliwość pozyskiwania dodatkowego kapitału w łatwy sposób. Poniżej przedstawiamy lokaty bez konta październik 2012.


Wśród banków, które posiadają takie oferty należy wymienić Getin Online, Idea Bank, Inteligo, Raiffeisen Bank czy Santander Bank.

Stałą ofertę w zakresie lokat długoterminowych posiada właśnie Santander Bank. Lokata Direct Plus Internet - Santander Bank to dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają lokaty na długi termin. Okres jej trwania wynosi bowiem 15 miesięcy. Oprocentowanie jakie oferuje jest jednym z najlepszych na rynku, nie tylko porównując je z lokatami długoterminowymi ale nawet z najlepszymi lokatami na krótkie terminy. Minimalna kwota lokaty wynosi 5 000 złotych. Bank nie pobiera żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie lokaty.

Santander Bank w październiku 2012 roku wprowadził również lokatę roczną z oprocentowaniem 6,7% w skali roku. W tym wypadku również nie trzeba zakładać konta aby móc założyć lokatę. Całą procedurę przeprowadza się przez internet. Kwotą minimalną lokaty jest 5000 złotych. Aby rozpocząć proces zakładania lokaty kliknij tutaj.

Dla wszystkich tych, którzy nie skorzystali jeszcze z oferty Lokaty na Start w Getin Online pozostaje ona również w polu zainteresowań lokat bez konta. Lokatę zakłada się przez internet bez zakładania konta. Cały proces trwa kilka minut i jest ekstremalnie prosty. Oprocentowanie lokaty jest jedno z najwyższych na rynku i wynosi 7,5%. Okres trwania lokaty wynosi zaledwie 2 miesiące. Aby rozpocząć proces zakładania Lokaty na Start kliknij tutaj.

Podsumowanie dostępnych lokat bez konta:
Bank Lokata Oprocentowanie Okres Dodatkowe informacje
Getin Online Lokata na Start 7,5% 2 miesiące Lokatę można założyć tylko jeden raz
Santander Bank Direct+ Online 6,7% 12 miesięcy

Dla wszystkich szukających ofert na krótsze terminy ciekawą propozycję ma co jakiś czas na przykład Inteligo. Lokatę zakłada się online bez konieczności zakładania konta i bez podpisywania umowy. Minimalna kwota lokaty wynosi jedynie 1 000 złotych. Klient sam może wybrać sobie okres, do wyboru są 3, 6, 9 i 12 miesięcy. Od okresu trwania lokaty zależy oprocentowanie Igo Lokaty i waha się od 5% do 5,4% w skali roku. Ważną cechą lokaty jest miesięczna kapitalizacja oprocentowania podobnie jak na wielu kontach oszczędnościowych. Ostatnia taka promocja niestety skończyła się z dniem 31.08.2012 roku. Bank jednak co jakiś czas do niej powraca.

Wartość oprocentowania igo lokaty przedstawia poniższa tabela:

Okres umowny Oprocentowanie lokaty
3 miesiące 5,00%
6 miesięcy 5,10%
9 miesięcy 5,20%
12 miesięcy 5,40%


Warto również śledzić oferty Idea Banku i Getin Online. W przypadku tych banków nie ma stałych ofert takich lokat bez kont ale pojawiają się okresowe promocje. W październiku 2012 roku były to między innymi: Wszystkie promocje dostępne w tych bankach są opisywane w oddzielnych wiadomościach w naszym serwisie.


…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Pekao lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Pekao S.A. Lokata Elastyczna Lokata terminowa oprocentowana na 1.56 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.55 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.4 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.3 % w skali roku.

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

na skróty

Lokata Długi Weekend Idea Bank

Idea Bank wprowadził nową promocję o nazwie Lokata Długi Weekend ważną do 6 maja 2013 roku. Lokata Długi Weekend gwarantuje zysk z oprocentowaniem równym 4,3 procent w skali roku. Aby skorzystać z promocji należy do 6 maja 2013 założyć lokatę.

Lokata Majówka Getin Online

Getin Online wprowadził nową promocję lokaty ważną do 5 maja 2013 roku. Lokata Majówka to trzymiesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 4,25 procent w skali roku. Jest to tradycyjna lokata z kapitalizacją na koniec jej trwania a więc nie pozwala na dzienną kapitalizacją.

Lokata Tik Tak Getin Online

Getin Online powraca do promocji Lokaty Tik Tak. Obecnie Lokata Tik Tak to trzymiesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 5% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty.

Lokata Walentynkowa Getin Online

Getin Online z okazji walentynek wprowadził ofertę ważną tylko 14-go lutego 2013 roku. Lokata Walentynkowa to lokata na pięć miesięcy z oprocentowaniem wynoszącym 5,4% w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Idea Bank 4
2 mBank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.