Getin Online promuje Lokatę Codzienną

data publikacji: 2011-06-15
Getin Online promuje do 20 czerwca 2011 roku Lokatę Codzienną czyli lokatę o stałym oprocentowaniu i codziennej kapitalizacji odsetek. Lokatę można założyć na kilka okresów a oprocentowanie wynosi 4,94%.
Lokatę Codzienną można założyć na następujące okresy:
  •     - 3 miesiące
  •     - 6 miesięcy
  •     - 12 miesięcy
  •     - 24 miesiące

Odsetki na Lokacie Codziennej naliczane są każdego dnia, co przy maksymalnej kwocie lokaty wynoszącej 15 000 zł sprawia, że nie jest naliczany podatek Belki. Dzięki temu zysk z Lokaty Codziennej jest wyższy, niż na zwykłej lokacie z podatkiem.

Bank nie ograniczył liczby zakładanych lokat, jeśli więc klient posiada środki w kwocie wyższej niż 15 000 zł może je podzielić na kilka lokat.

Lokata Codzienna na trzy miesiące daje zysk porównywalny z lokatą tradycyjną oprocentowaną na 5,5%, dla lokaty półrocznej - 5,76% z podatkiem Belki, dla rocznej - 6,25% z podatkiem, a dla dwuletniej - 7%. Należy jednak pamiętać, że dzienna kapitalizacja odsetek będzie umożliwiała ominięcie podatku Belki tylko do końca tego roku. W przyszłym rząd planuje uszczelnić system podatkowy i zlikwidować możliwość omijania podatku od lokat.

Korzyści z założenia Lokaty Codziennej to:
  • - brak podatku Belki, dzięki czemu zyski są wyższe i efektywniejsze
  • - lokata zakładana przez internet bez wychodzenia z domu
  • - minimalna kwota lokaty - 1000 złotych
  • - brak limitu zakładanych lokat

…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!