Nowa lokata strukturyzowana w Kredyt Banku

data publikacji: 2011-01-12
Kredyt Bank od 11 stycznia 2011 roku oferuje lokatę strukturyzowaną opartej na konstrukcji "Double No Touch", która może dać aż 8 procent zysku w skali roku.
Zapisy na lokatę strukturyzowaną będą możliwe jedynie do 13 stycznia 2011 roku. Lokata strukturyzowana jest połączeniem lokaty bankowej oraz kontraktu opcyjnego na parę walutową EUR/PLN na rynku międzybankowym w notowaniach ciągłych. Oprocentowanie lokaty strukturyzowanej uzależnione jest od zmian instrumentu bazowego w trakcie jego trwania. Jeżeli kurs EUR/PLN pozostanie wewnątrz przedziału kursowego, który wynosi 55 groszy, przez cały okres trwania lokaty, klientom zostanie wypłacony zysk. W przeciwnym razie otrzymają 100% zwrot kapitału.

- W ubiegłym roku lokata strukturyzowana pojawiła się w naszej ofercie 11 razy. 5 z zakończonych 7 edycji przyniosło zyski powyżej 8%. Uważam, że takie wyniki to najlepsza rekomendacja dla klientów. - powiedział Piotr Uciński, Manager produktu w Dep. Bankowości Detalicznej.

Lokata strukturyzowana jest skierowana do klientów ceniących sobie bezpieczeństwo inwestowania a jednocześnie liczą na ponad przeciętne zyski. Lokata gwarantuje ochronę 100% zainwestowanych środków. Termin lokaty wynosi 6 miesięcy a kwota minimalna to 10 000 złotych.

Konstrukcja oparta na opcji "double-no-touch" polega na wypłacie odsetek, gdy kurs EUR/PLN na rynku międzybankowym w notowaniach ciągłych będzie pozostawał wewnątrz zdefiniowanego przedziału kursowego w czasie życia opcji.
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!