Jednodniowa lokata w BOŚ przyciągnęła tysiące nowych klientów

data publikacji: 2009-11-20
Bank Ochrony Środowiska informuje, że nowy produkt w postaci jednodniowej lokaty "Każdy Dzień Dobry" przyciągnął do banku 50 tysięcy nowych klientów i 350 milionów złotych.
Lokaty jednodniowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Dzięki swej konstrukcji w łatwy sposób pozwalają na uniknięcie płacenia podatku od zysku z lokat. Kapitalizacja na takiej lokacie następuje każdego dnia i jeśli zysk nie przekroczy 2,49 zł podatek nie jest odprowadzany.

Lokata "Każdy Dzień Dobry" w Banku Ochrony Środowiska, przy braku dyspozycji ze strony klienta, odnawia się automatycznie i każdego dnia wypracowuje zysk na poziomie porównywalnym z tradycyjnymi lokatami o oprocentowaniu 6,5 proc.
…wstecz
zobacz także:
  • BOŚ Bank wprowadza lokatę 20-dniową na 6 procent
  • BOŚ Bank uatrakcyjnił swoją ofertę z zakresu lokat bankowych o nową, 20-dniową lokatę z wysokim oprocentowaniem wynoszącym 6% w skali roku. To kolejny nowy produkt banku w ostatnim okresie, poprzednim produktem jest Konto bez Kantów z programem premiowym.
  • Konto Bez Kantów w ofercie Banku Ochrony Środowiska
  • Bank Ochrony Środowiska uruchomił nowe konto w swojej ofercie. Konto Bez Kantów to nowy ROR, na który klienci mogą dostawać premie od banku, miesięcznie nawet 60 złotych co daje rocznie 720 zł. Aby otrzymać premie wystarczy aktywnie korzystać z konta. Oferta jest ważna od 1-go września.

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!