PKB Polski za 2022 rok wyniósł 4,9 procent

data publikacji: 2023-01-31
Jak wynika z szybkiego odczytu GUS Produkt Krajowy Brutto Polski za 2022 rok wyniósł 4,9 procent. W 2021 roku wzrost PKB wyniósł 6,8 procent. W 2023 roku według prognoz Komiski Europejskiej PKB Polski spowolni do 0,7 proc., a w 2024 r. sięgnie 2,6 proc.
PKB to podstawowy miernik dobrobytu w danym państwie. Produkt Krajowy Brutto opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonym czasie.…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!