Pierwsza lokata bankowa z oprocentowaniem dwucyfrowym

data publikacji: 2022-12-22
Od 21 grudnia mamy nowego lidera rankingu lokat na polskim rynku. Credit Agricole zaoferował na lokacie na nowe środki dla nowych klientów 10% w skali roku na lokacie półrocznej. To pierwszy raz od lat, kiedy w banku możemy założyć lokatę z dwucyfrowym oprocentowaniem.
Niestety, oferta nie jest skierowana do wszystkich chętnych. Lokatę mogą założyć jedynie nowi klienci, którzy oprócz lokaty założą w banku konto bankowe. Tak wysoko oprocentowaną lokatę można założyć tylko jeden raz. Minimalnie na lokacie można mieć jeden tysiąc złotych. Maksymalna kwota lokaty wynosi natomiast 50 000 złotych.

Wpłacając taką kwotę po 180 dniach można liczyć na zysk w wysokości niecałych 2020 złotych. Oznacza to dzienny zysk w wysokości 11,22 złotych. Sprawdź w naszym kalkulatorze lokat ile możesz zarobić wpłacając inną kwotę.

Lokatę możesz założyć w aplikacji CA24 Mobile do 14 dni od daty otwarcia konta. Więcej na temat promocji można znaleźć na stronach promocji lokaty banku Credit Agricole.
…wstecz
zobacz także:
  • Credit Agricole Lokata na wyższy procent
  • Credit Agricole oferuje od 2-go stycznia 2012 roku w promocji nową lokatę. Lokata na wyższy procent to 50 dniowa lokata z oprocentowaniem dziennym wynoszącym 5,67%. Oznacza to, że zysk z lokaty można porównać ze standardową lokatę z podatkiem Belki oprocentowaną na 7% w skali roku.

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!