Porównanie lokat wrzesień 2010

data publikacji: 2010-09-05
W porównaniu lokat wrzesień 2010 wzięliśmy pod uwagę lokaty miesięczne, trzymiesięczne, półroczne i roczne jakie można założyć w bankach w Polsce we wrześniu 2010 roku.
W lokatach na miesiąc najlepszy jest Allianz Bank. Dzięki lokacie z codziennym zyskiem, czyli dzienną kapitalizacją odsetek, klient ma szansę zarobić bez podatku 3,65% w skali roku. Na drugim miejscu jest Inteligo z niedawno wprowadzoną Dobolokatą na 3,6%. Pozostałe lokaty nie zawierają dziennej kapitalizacji i mimo 4% w skali roku po odliczeniu podatku pozostaje niższy zysk niż z poprzednich propozycji.

Bank Lokata Oprocentowanie
Allianz Bank Lokata z codziennym zyskiem 3,65% dzienne
Inteligo Dobolokata 3,6% dzienne
EuroBank   4,1%
Allianz Bank   4,1%


Wśród lokat trzymiesięcznych również pierwsze pozycje należą do lokat z dzienną kapitalizacją odsetek. Najlepszą lokatę na trzy miesiące założymy w Getin Bank (4,46% w skali roku) pod warunkiem, że założymy ją przez internet. Drugie miejsce zajmuje Noble Bank z 4,455% oraz FM Bank z 4,2%. Lokaty z dzienną kapitalizacją zostawiają daleko w tyle tradycyjne lokaty, z których najlepszą ofertę ma Invest-Bank - 4,7% w skali roku.

Bank Lokata Oprocentowanie
Getin Bank Lokata z codziennymi odsetkami internetowa 4,46% dzienne
Noble Bank Lokata Optymalizator II
4,455% dzienne
FM Bank FM Lokata z dzienną kapitalizacją 4,2% dzienne
Kredyt Bank eConstans 4,05% dzienne
Allianz Bank Lokata z codziennym zyskiem 4,05% dzienne
Bank Millennium Lokata Codzienny Zysk 4,05% dzienne
Inteligo Dobolokata 3,85 % dzienne
Invest-Bank Lokata zakładane przez SBE 4,7 %


Wśród ofert lokat półrocznych najlepszy jest Alior Bank oraz FM Bank, które oferują oprocentowanie w wysokości 5%, zaraz za nimi plasuje się oferta Getin Bank i Noble Bank z 4,68%. Wszystkie wyżej wymienione lokaty zawierają dzienną kapitalizację odsetek, dzięki czemu są lepsze m. in. od najlepszej oferty tradycyjnej lokaty, którą ma AIG Bank z lokatą Direct+ oprocentowaną na 5,45 %.

Bank Lokata Oprocentowanie
Alior Bank Lokata z dzienną kapitalizacją 5,0 % dzienne
FM Bank FM Lokata z dzienną kapitalizacją 5,0 % dzienne
Getin Bank Lokata z codziennymi odsetkami internetowa 4,86 % dzienne
Noble Bank Lokata Optymalizator II 4,86 % dzienne
AIG Bank Direct+ 5,45 %


Dla rocznych lokat również najwyższe pozycje obstawione są przez lokaty antybelkowe. Najlepszą roczną lokatę można założyć w FM Banku (5,1%), Getin Banku (5,02%), Noble Banku (5,02%). Wszystkie te lokaty są lepsze od najlepszej tradycyjnej lokaty rocznej dostępnej w AIG Bank oprocentowanej na 5,8% w skali roku.

Bank Lokata Oprocentowanie
FM Bank FM Lokata z dzienną kapitalizacją 5,1 % dzienne
Getin Bank Lokata z codziennymi odsetkami internetowa 5,02 % dzienne
Noble Bank Lokata Optymalizator II 5,02 % dzienne
Allianz Bank Lokata z codziennym zyskiem 4,86 % dzienne
Getin Bank Lokata z codziennymi odsetkami 4,78 % dzienne
AIG Bank Direct+ 5,8 %


…wstecz

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!