Alior najlepiej dotarł z przekazem reklamowym do odbiorców

data publikacji: 2010-04-14
Według badania przeprowadzonego przez Macroscope OMD wynika, że wśród osób planujących założenie lokaty bankowej panuje przekowanie, że to Alior Bank ma najatrakcyjniejszą ofertę depozytową.
Badanie zostało przeprowadzone wśród potencjalnych klientów – osób, które przez ostatnie 3 miesiące rozważały złożenie depozytów w banku - który z nich posiada obecnie najatrakcyjniejszą ofertę depozytową. W badaniu zadano pytanie: Jaki bank według Ciebie oferuje obecnie najatrakcyjniejszą lokatę dla Twoich pieniędzy?

W rankingu zdecydowanie wygrał Alior Bank, na który wskazało ponad 10% ankietowanych. Biorąc pod uwagę, że bank ten w kategorii kont i lokat nie jest liderem wydatków, a na rynku jest stosunkowo krótko, trudno oprzeć się wrażeniu, że udało mu się z wyróżniającą komunikacją i pomysłem na brand oraz pozycjonowanie trafić w gusta konsumentów.

Drugie miejsce na podium zajmuje ING Bank Śląski, który uzyskał 7,6%, co ciekawe, w 2010 roku jeszcze nie reklamował swoich depozytów w TV. W tym przypadku niewątpliwie należy jednak zauważyć, że był to bezkonkurencyjny lider wydatków w kategorii depozytów z 17% SoS (share of spend) w 2009 roku. Tak wysoka częstotliwość komunikacji tej marki z konsumentem z pewnością ma kluczowe znaczenie dla wyniku w badaniu.

Trzecie miejsce należy w rankingu do mBanku z 5,1%, który doceniany jest zapewne w szczególności przez internautów, a do nich właśnie skierowane było najnowsze badanie MacroFaq.

Kolejne miejsce w rankingu z wskazaniem przez 5,1% badanych Internautów zajmuje Polbank. Polbank systematycznie i skutecznie buduje swoją ofertę depozytową, która obecnie jest jedną z lepszych na rynku. Dzięki temu bank awansował w rankingu z ubiegłorocznej, ósmej pozycji.

Kolejne miejsca w rankingu powstałym w wyniku badania nt. atrakcyjności lokat bankowych zajmują: BZ WBK i PKO BP - wskazane przez  4,9% respondentów, Bank Millennium – 3,5%, Getin Bank – 3,2%, BGŻ - 2,8%, Eurobank – 2,7%, SKOK – 2,6%, Kredyt Bank – 2,1%, PEKAO SA – 2,1%, Citibank Handlowy – 1,5%, Multibank – 1,1%.

Aż 30,4% spośród badanych nie potrafiło wskazać banku o najatrakcyjniejszej ofercie lokat.
…wstecz
zobacz także:
  • Lokaty bankowe marzec 2023
  • Lokaty bankowe marzec 2023 roku podobnie jak poziom stóp procentowych utrzymują się na mniej więcej stałym poziomie. W większości banków można znaleźć dość atrakcyjne oferty lokat w okolicach 6-7 procent w skali roku. W związku z brakiem kolejnych podwyżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie należy się jednak spodziewać dalszego wzrostu oprocentowania lokat w najbliższym czasie.
  • Lokaty w Getin Banku
  • Getin Bank obecnie oferuje bardzo atrakcyjne lokaty, które plasują się w czołówce lokat bankowych pod względem oprocentowania. Getin Bank to polski bank notowany na warszawskiej giełdzie obecny na rynku od długiego czasu. Sprawdź pełną ofertę Lokat Getin Banku.
  • Ranking lokat czerwiec 2022
  • Najnowszy ranking lokat czerwiec 2022 roku przynosi poprawę w wysokości oprocentowania najlepszych lokat bankowych. Na najlepszej lokacie można zarobić 6 procent w skali roku.
  • Ranking lokat maj 2013
  • Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
  • Ranking lokat marzec 2013
  • Ranking lokat marzec 2012
  • Ranking lokat październik 2011
  • Ranking lokat wrzesień 2011
  • Ranking lokat sierpień 2011
  • Ranking lokat lipiec 2011

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!