AS Inbank S.A.

Skrót:
Inbank
Adres:
Adres polskiego oddziału banku:
Fabryczna 5,
00-446 Warszawa
Polska

Dane kontaktowe AS Inbank w Estonii:
Niine 11,
10414 Tallinn,
Estonia
+372 640 8080,
info@inbank.ee
email:
kontakt@inbank.pl
www:
inbank.pl
telefon:
801805805
rok utworzenia:
2010
status:
Inbank to estoński bank, który działa na terenie polski przez otwarty w 2017 roku w Polsce oddział. Inbank specjalizuje się w dostarczaniu kredytów ratalnych, samochodowych i gotówkowych. Oddział Inbanku w Polsce jest członkiem Związku Banków Polskich.

Obecnie Inbank działa ns rynkach w Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce oraz Czechach. Na rynku estońskim Inbank jest wiceliderem w obszarze consumer finance z 20% udziałem w nowej sprzedaży kredytów konsumpcyjnych.

Lokaty założone w Inbank gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn, Estonia. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro w stosunku do pojedynczego deponenta.
…wstecz

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!