kalkulator lokat

Polbank lokaty

lokata oprocentowanie Waluta okres okres kapitalizacji

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stĂłp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Ranking lokat grudzień 2012

Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorĂłwnują wysokością zyskĂłw w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stĂłp procentowych.

BGŻ Optima konto oszczędnościowe 6,3 procent

Od 28 października 2012 do 4 lutego 2013 roku BGŻOptima podwyższa oprocentowanie na Rachunkach Oszczędnościowych dla wszystkich nowych klientĂłw. Ci, ktĂłrzy już posiadają konto oszczędnościowe rĂłwnież mogą skorzystać z wyższego oprocentowania wynoszącego 6,3% w skali roku. Dla nich wyższe oprocentowanie obowiązuje jednak tylko dla nowych środkĂłw.

Lokaty bez konta

Od dobrego już czasu niektĂłre z bankĂłw kuszą klientĂłw możliwością zakładania lokat bez konieczności zakładania konta w danym banku. Daje to klientom dodatkowe możliwości wyboru lepiej oprocentowanych lokat niż w swoich bankach bez konieczności wiązania się umową z bankiem. Banki natomiast zyskują możliwość pozyskiwania dodatkowego kapitału w łatwy sposĂłb. Poniżej przedstawiamy lokaty bez konta październik 2012.

Lokata bezkarna

BGŻOptima wprowadza na rynek nową lokatę ktĂłrej wielkim atutem jest to, że można ją zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Lokata bezkarna, bo o niej tu mowa, jest oprocentowana na 6,5% w skali roku, a okres jej trwania jest na tyle krĂłtki (zaledwie trzy miesiące), że chyba mimo wszystko nie byłoby warto z niej rezygnować.

Lokata na Start 7,5 % w skali roku

Getin Online postanowił zwiększyć oprocentowanie Lokaty na Start. Obecnie Lokata na Start ma oprocentowanie wynoszące 7,5 % w skali roku.

Lokaty w BGŻOptima na topie

W listopadzie 2011 roku na rynek wszedł nowy internetowy bank BGŻOptima. Bank jest ściśle powiązany z bankiem BGŻ i ma służyć oszczędzaniu a więc jak przystało na debiut już na starcie oferuje bardzo ciekawe lokaty bankowe.

Ranking lokat walutowych październik 2011

Dla wszystkich zarabiających w obcych walutach prezentujemy aktualny ranking lokat walutowych na październik 2011. Ranking lokat obejmuje najpopularniejsze waluty czyli euro i dolara.

W jaki sposób oszczędzać pieniądze?

Oszczędzanie nie jest domeną PolakĂłw. Jak wynika z badań jedynie 10% PolakĂłw regularnie oszczędza. Dlaczego tak się dzieje? Czy oszczędzanie jest rzeczywiście takie trudne? A może wystarczy jedynie odrobina wysiłku i samokontroli aby po pewnym czasie cieszyć się całkiem pokaźną sumką na kontach oszczędnościowych lub lokatach bankowych.

Idea Bank oferuje atrakcyjne lokaty bankowe

Nowy bank na polskim rynku - Idea Bank startuje z bardzo atrakcyjną ofertą lokat bankowych. Bank skupia swoją ofertę na przedsiębiorcach, ktĂłrzy mogą liczyć na preferencyjne oprocentowanie lokat.

Ranking Lokat walutowych

Dla wszystkich posiadających wolną gotĂłwkę w obcej walucie przedstawiamy najlepsze aktualnie oferty na rynku lokat w walutach obcych.

Od jakiej kwoty można negocjować oprocentowanie lokat?

Banki oferują lokaty po to, aby pozyskać kapitał, na ktĂłrym z kolei będą mogły dalej zarabiać. Im klient więcej zainwestuje na lokacie, tym jest akrakcyjniejszy dla banku. Od jakiej kwoty przeznaczonej na lokatę banki są w stanie zwiększyć jej oprocentowanie w porĂłwnaniu do standardowej oferty "dla plebsu"?

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

PKO lokaty

bank lokata oprocentowanie
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2.25 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata 1-miesięczna internetowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.8 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 1.6 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stĂłp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, ktĂłry właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porĂłwnywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, ktĂłre obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w ktĂłrym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stĂłp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

Ranking lokat listopad 2012

No i stało się. Ranking lokat listopad 2012 już dyskontuje przyszłe obniżki stĂłp procentowych. Oprocentowanie lokat listopadowych jest nieco niższe niż w poprzednich miesiącach. Coraz trudniej w porĂłwnaniu lokat listopad 2012 znaleźć lokaty zdecydowanie powyżej 6 procent. Najlepsze lokaty listopad 2012 niosą ze sobą jeden wniosek - rynek jest już pewien obniżek stĂłp procentowych.

Ranking lokat październik 2012

Ranking lokat październik 2012 upłynie pod znakiem zapytania - co zrobi w najbliższych miesiącach Rada Polityki Pieniężnej. W październiku RPP nie obniżyła jeszcze stĂłp procentowych co nie wpłynęło niekorzystnie na lokaty październik 2012. Oprocentowanie lokat może jednak zareagować niegatywnie na najbliższe zapowiadane obniżki stĂłp i porĂłwnanie lokat październik 2012 trzeba będzie często aktualizować.

Ranking lokat wrzesień 2012

Kończą się wakacje a więc pora na ranking lokat wrzesień 2012. W porĂłwnaniu lokat we wrześniu 2012 dominują te same banki i te same oferty jak przed miesiącem. Można jednak dostrzec, że najlepsze lokaty wrzesień 2012 utrzymują oprocentowanie z okresu wakacyjnego. Kilka z nich we wrześniu oferuje wyższe oprocentowanie.

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założyć nie mając konta w banku.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane rĂłwnież lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansĂłw Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposĂłb!

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.