kalkulator lokat
Nowy

Kalkulator Lokat

jednodniowych

Nowy kalkulator lokat uwzględnia zmiany jakie zajdą w przepisach podatkowych likwidujących korzyści płynące z dziennej kapitalizacji odsetek. Dzięki kalkulatorowi możesz policzyć, na jakie odsetki możesz liczyć na lokacie z dzienną kapitalizcją odsetek zarówno przed jak i po wejściu w życie nowych przepisów. Ze względu na to, że wciąż nie wiadomo kiedy dokładnie zostaną wprowadzone nowe przepisy w kalkulatorze możesz sam określić tą datę. Przypuszczalnie można założyć, że obecne przepisy będą obowiązywać do końca marca 2012 roku.

Kalkulator lokat jednodniowych po zmianach przepisów - wypełnij dane
Podaj kwotę lokaty:   
Wybierz okres lokaty:   
Podaj oprocentowanie:   
%
Podaj datę startu lokaty:   
Podaj datę wprowadzenia zmian podatkowych:   

Propozycje, które mogą Cię zainteresować:

Getin Online
oprocentowanie stałe Lokata na start
4.25%
2 miesiące
PLN
kwota lokaty: od 500 z do 10 000 z
Bank nie wymaga zakadania konta. Wszelkie formalnoci zaatwiane s w pi minut przez internet. Jeden klient moe zaoy tylko jedn Lokat na Start. Wysokie oprocentowanie i krtki okres trwania lokaty to niewtpliwie zalety Lokaty na Start w Getin Online. rodki wpacone do Getin Online s chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Podziel się linkiem ze znajomymi

Jeśli uważasz, że ten kalkulator lokat jest wart polecenia podziel się nim ze znajomymi umieszczając link do tej strony na blogu, stronie, lub w mailu:

Link URL:

Nowy kalkulator lokat jednodniowych

Sejm 16 grudnia 2011 roku uchwalił ustawę okołobudżetową. Jedną ze zmian, jakie ona niesie za sobą, jest likwidacja możliwości zakładania tzw. lokat antypodatkowych. Za uchwaleniem ustawy okołobudżetowej głosowało 231 posłów, przeciw było 213, jeden wstrzymał się od głosu. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących daty wejścia w życie nowych przepisów ale za to prezentujemy wam nowy kalkulator lokat, za pomocą którego można policzyć odsetki z lokaty z dzienną kapitalizacją po wprowadzeniu zmian w sposobie naliczania podatku Belki.

Rząd zlikwiduje lokaty antybelkowe

Coraz głośniej mówi się o powrocie do gotowej już ustawy likwidującej możliwość unikania podatku Belki. Rząd miał już gotowe rozwiązanie w połowie roku, ale przepisy podatkowe nie pozwoliły na wprowadzanie zmian w trakcie roku podatkowego. Dodatkowo, rząd obawiał się rekacji wyborców i przed wyborami temat zmian ucichł.

Lokata Dwupak Antybelkowy w Idea Banku

Idea Bank proponuje klientom po raz kolejny produkt pozwalający na ominięcie proponowanych zmian w uszczelnieniu ściągania podatku Belki po nowym roku. Lokata Dwupak Antybelkowy to dwie lokaty w pakiecie, jedna roczna oprocentowana na 5,9% a druga dwulenia oprocentowana na 6,09%. Obie lokaty mają dzienne naliczanie odsetek.

Lokata Antyinflacyjna II w Idea Banku

Po zakończeniu promocji Lokaty Antyinflacyjnej na 24 miesiące Idea Bank uruchomił promocję Lokaty Antyinflacyjnej II. Nowa lokata to 3- lub 12-miesięczna lokata z zyskiem wyższym niż inflacja o 0,7 lub 1 punkt procentowy powyżej inflacji GUS.

Kiedy można zerwać Lokatę Antyinflacyjną bez utraty odsetek

Lokata Antyinflacyjna w Idea Banku jest nietypową formą ochrony przed inflacją. Lokata jest długoterminowa i charakteryzuje się zmiennym oprocentowaniem zależnym od inflacji (poziom inflacji +1,5%) oraz możliwością zachowania odsetek po zerwaniu lokaty po każdych trzech miesiącach trwania lokaty.

Lokata antyinflacyjna w Idea Banku

Idea Bank wpisuje się w nurt informacji o inflacji i proponuje Lokatę antyinflacyjną z gwarantowanym zyskiem powyżej inflacji. Oferta dotyczy lokaty na 24-miesiące z możliwością zerwania lokaty po każdych 3 miesiącach bez utraty odsetek z oprocentowaniem dziennym wynoszącym obecnie 6%. Promocja trwa tylko do 19 czerwca 2011.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy likwidujący lokaty antybelkowe

24 maja 2011 roku Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przedłożone przez Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że wraz z początkiem 2012 roku zmienią się zasady zaokrąglania przy naliczaniu podatku od zysków z lokat bankowych.

Meritum Bank oferuje nową lokatę antybelkową

Od 18 lutego 2011 roku w Meritum Banku można założyć promocyjną lokatę 3-miesięczną z dzienną kapitalizacją, która będzie dostępna w ofercie jedynie do końca miesiąca. Oprocentowanie lokaty wynosi maksymalnie 4,83% i można ją porównać z tradycyjną lokatą na 6% w skali roku z podatkiem Belki.

Rząd zapowiada likwidację lokat antypodatkowych

Ministerstwo Finansów planuje zmienić zasady zaokrąglania podatku Belki przez co zniknie możliwość unikania podatku na lokatach jednodniowych. Zmiany mają wejść w życie od 1 lipca 2011 roku.

Lokata inwestycyjna Polskie Giganty dała zarobić 9 procent

25 października 2010 roku zakończyła się Lokata inwestycyjna Polskie Giganty Banku Millennium. Lokata pozwoliła zarobić aż 9% w skali roku.

White&Case - podatek z zysków z lokat antybelkowych trzeba będzie zapłacić

Jak informuje Kancelaria White&Case podatek z lokat z jednodniową kapitalizacją każdy podatnik będzie musiał zapłacić w rozliczeniu rocznym. Czy to oznacza, że banki w swojej ofercie ślizgają się na pograniczu prawa?

Noble Bank lokaty

bank lokata oprocentowanie
Getin Noble Bank SA Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 3 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA Lokata na Nowe Środki Lokata terminowa oprocentowana na 2.8 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Progresywna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Getin Noble Bank SA e-Lokata Tradycyjna Lokata terminowa oprocentowana na 2.4 % w skali roku.

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

Ranking lokat listopad 2012

No i stało się. Ranking lokat listopad 2012 już dyskontuje przyszłe obniżki stóp procentowych. Oprocentowanie lokat listopadowych jest nieco niższe niż w poprzednich miesiącach. Coraz trudniej w porównaniu lokat listopad 2012 znaleźć lokaty zdecydowanie powyżej 6 procent. Najlepsze lokaty listopad 2012 niosą ze sobą jeden wniosek - rynek jest już pewien obniżek stóp procentowych.

Ranking lokat październik 2012

Ranking lokat październik 2012 upłynie pod znakiem zapytania - co zrobi w najbliższych miesiącach Rada Polityki Pieniężnej. W październiku RPP nie obniżyła jeszcze stóp procentowych co nie wpłynęło niekorzystnie na lokaty październik 2012. Oprocentowanie lokat może jednak zareagować niegatywnie na najbliższe zapowiadane obniżki stóp i porównanie lokat październik 2012 trzeba będzie często aktualizować.

Ranking lokat wrzesień 2012

Kończą się wakacje a więc pora na ranking lokat wrzesień 2012. W porównaniu lokat we wrześniu 2012 dominują te same banki i te same oferty jak przed miesiącem. Można jednak dostrzec, że najlepsze lokaty wrzesień 2012 utrzymują oprocentowanie z okresu wakacyjnego. Kilka z nich we wrześniu oferuje wyższe oprocentowanie.

Najlepsza lokata długoterminowa Santander Consumer Bank

Postanowiliśmy przeanalizować dostępne oferty lokat długoterminowych i wybraliśmy najlepszą. Najlepsza lokata długoterminowa wrzesień 2012 to lokata na 15 miesięcy Santander Consumer Bank. Dodatkową zaletą tej lokaty jest to, że można ją założyć nie mając konta w banku.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Idea Bank 4
2 mBank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.