Lokata Długi Weekend Idea Bank

data publikacji: 2013-05-03
Idea Bank wprowadził nową promocję o nazwie Lokata Długi Weekend ważną do 6 maja 2013 roku. Lokata Długi Weekend gwarantuje zysk z oprocentowaniem równym 4,3 procent w skali roku. Aby skorzystać z promocji należy do 6 maja 2013 założyć lokatę.
Po tym terminie oferta nie będzie już dostępna. Od zysku z lokaty zostanie odprowadzony podatek Belki ponieważ kapitalizacja odsetek na lokacie następuje na koniec jej trwania a obecne przepisy nie pozwalają na jego uniknięcie.
Lokatę można założyć przez internet bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na kolejki w banku. Bank nie wprowadził ograniczenia co do ilości zakładanych lokat przez jednego klienta. Na jedną lokatę można wpłacić minimum 1000 złotych natomast maksymalnie 1 milion złotych.

Idea Bank nie nakłada na klientów dodatkowych ograniczeń w postaci na przykład konieczności posiadania konta w banku.

Aby dokładnie zanalizować zyski z lokaty polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora lokat.
Zachęcamy również do przejrzenia najnowszego rankingu lokat bankowych.
…wstecz

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!