kalkulator lokat

RPP nie obniża stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu. Nastawienie członków Rady jednak zmienia się i wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach stopy procentowe mogą zostać obniżone. Oznaczałoby to spadek oprocentowania lokat bankowych.


Obecnie stopy procentowe znajdują się na następujących poziomach:
  • stopa referencyjna 4,75 proc. w skali rocznej;
  • stopa lombardowa 6,25 proc. w skali rocznej;
  • stopa depozytowa 3,25 proc. w skali rocznej;
  • stopa redyskonta weksli 5,00 proc. w skali rocznej.
Ostatnie zdanie z komunikatu RPP:
"Jeśli napływające informacje będą potwierdzały dalsze osłabienie koniunktury gospodarczej, a ryzyko nasilenia się presji inflacyjnej będzie ograniczone, Rada rozważy dostosowanie polityki pieniężnej."

Jest to wyraźny sygnał w stronę rynku, który wskazuje, że być może już na następnym posiedzeniu nastąpi obniżka stóp procentowych. Niektórzy z analityków wskazują również na to, że pierwsza obniżka może być wyższa niż 25 punktów bazowych a w skali roku czeka nas kilka obniżek. Jeśli te spekulacje potwierdziłyby się oznaczałoby to, że obecnie najbardziej opłaca się zakładać najlepsze lokaty na dłuższe okresy: na przykład długoterminową lokatę w Santander Banku.
…wstecz
zobacz także:
  • Inflacja najwyższa od 10 lat
  • Główny Urząd Statystyczny podał właśnie najnowsze dane o inflacji. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju wzrosły o 5,0 procent w stosunku do maja 2010 roku, a w porównaniu z kwietniem 2011 roku wzrosły o 0,6 procent. To wartości zdecydowanie wyższe niż prognozy analityków.
  • Stopy procentowe w górę
  • Rada Polityki Pieniężnej obradująca 11 maja 2011 roku zdecydowała się niespodziewanie podnieść stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego do 4,25 procent. Jest to już trzecia podwyżka stóp w 2011 roku. Prezes NBP i przewodniczący rady Marek Belka przyznał, że decyzja może mieć ona wpływ na kurs złotego, zaznaczył jednak, że wpływ na kurs nie jest podstawowym celem RPP.

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

PKO lokaty

bank lokata oprocentowanie
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2.25 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata 1-miesięczna internetowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.8 % w skali roku.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Lokata w IKO Lokata terminowa oprocentowana na 1.6 % w skali roku.

ING lokaty

bank lokata oprocentowanie
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 0.75 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.