Lokata PRO w Idea Bank

data publikacji: 2012-09-06
Idea Bank przygotował nową ofertę lokaty bankowej. Lokata PRO posiada oprocentowanie w wysokości 6,7% w skali roku a promocja trwa do 7-go września 2012. Lokata PRO to dwumiesięczna lokata, na którą należy przeznaczyć nowe środki nieulokowane w Idea Banku przed 31 sierpnia 2012 roku.
Jest to tradycyjna lokata z kapitalizacją na koniec jej trwania. Zakładając lokatę można oszczędzić czas ponieważ wszystkie formalności można załatwić przez internet.

Nie ma ograniczenia co do ilości zakładanych lokat. Na pojedynczą lokatę można przeznaczyć od 1 000 złotych do maksymalnie 1 000 000 złotych.

Lokatę należy opłacić w przeciągu trzech dni od momentu złożenia wniosku.

Na Lokacie PRO mogą zostać ulokowane wyłącznie nowe środki pieniężne, czyli nadwyżka środków pieniężnych ulokowanych do dnia 10 września 2012 roku w stosunku do stanu środków pieniężnych, ulokowanych na dzień 31 sierpnia 2012 roku. Niespełnienie powyższego warunku skutkuje obniżeniem oprocentowania Lokaty PRO do wysokości 6%. Idea Bank ostatecznie sprawdzi ten warunek i określi oprocentowanie w dniu 17 września 2012 roku po dokonaniu analizy salda środków pieniężnych na dzień 10 września 2012 roku.

Promocja lokaty jest ograniczona czasowo i trwa do 7-go września 2012.

Aby dokładnie zanalizować zyski z lokaty polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora lokat.

Najlepsze lokaty wyszukasz również za pomocą naszego rankingu lokat.


…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!