Konto oszczędnościowe BGŻOptima

data publikacji: 2012-04-19
Internetowy odłam BGŻ czyli BGŻOptima wprowadza na rynek bardzo atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe. Na koncie można oszczędzać z oprocentowaniem sięgającym aż 6,5% w skali roku. Dodatkowo, dzięki temu, że jest to konto a nie lokata nie musimy określać czasu, na jaki wpłacamy oszczędności na konto.
Środki w każdej chwili są dla nas dostępne. Konto jest całkowicie darmowe, bank nie pobiera żadnych opłat. Nie wymagane jest również odwiedzanie placówek banku. Wszelkie formalności załatwiane są za pośrednictwem internetu. Aby otworzyć konto oszczędnościowe w BGŻOptima wystarczy wypełnić prosty formularz kontaktowy a następnie czekać na kontakt z banku.

W okresie promocji konta oszczędnościowego do 10 lipca dla środków do 40 000 zł oprocentowanie wynosi 6,5% a 5,8% dla pozostałych środków wpłaconych powyżej tej kwoty. Bank nie pobiera żadnych opłat za przelewy bez względu na wysokość przelewu oraz ich ilość. To bardzo dogodna opcja ponieważ wiele banków ogranicza ilość darmowych przelewów z kont oszczędnościowych.

Bank oferuje również atrakcyjne oprocentowanie 6,5% dla obecnych klientów banku. Warunkiem jest jednak wpłacenie nowych środków pieniężnych do kwoty 40.000 zł.

Po zakończeniu promocji czyli po 10 lipca środki zgromadzone na rachunkach oszczędnościowych podlegają oprocentowaniu według standardowych stóp procentowych, w aktualnej wysokości, zgodnie z tabelą oprocentowania banku BGŻOptima. Warto więc założyć konto jak najszybciej aby przez dłuższy czas korzystać z wyższego oprocentowania na koncie.
…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!