kalkulator lokat

Lokaty w BGŻOptima na topie

W listopadzie 2011 roku na rynek wszedł nowy internetowy bank BGŻOptima. Bank jest ściśle powiązany z bankiem BGŻ i ma służyć oszczędzaniu a więc jak przystało na debiut już na starcie oferuje bardzo ciekawe lokaty bankowe.


Hitem oferty BGŻOptima jest niewątpliwie lokata jednodniowa. Oprocentowanie lokaty jednodniowej w BGŻOptima wynosi aż 6,48% co oznacza porównywalny zysk z tradycyjną lokatą oprocentowana na 8% w skali roku. Bank gwarantuje tak wysokie oprocentowanie do końca kwietnia 2012 roku. Dodatkowym atutem jest szybkość dostępu do środków, lokatę jednodniową można zerwać w każdej chwili nie martwiąc się o utratę odsetek. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które jednocześnie chcą spokojnie pomnażać oszczędności a jednocześnie cenią sobie szybki dostęp do środków w razie zainstnienia takiej potrzeby.

BGŻOptima działa na licencji banku BGŻ a więc środki w nim zgromadzone są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny tak jak w innych polskich bankach. Przypominamy, że kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości przez BFG.

Nowy bank skupia się przede wszystkim na zagospodarowaniu depozytów klientów innych banków. Bank nie oferuje kont ROR a jedynie konta oszczędnościowe, lokaty bankowe oraz fundusze inwestycyjne. Jest to pierwszy w Polsce internetowy bank wyspecjalizowany wyłącznie w oszczędzaniu.

Wydaje się, że BGŻOptima będzie bezpośrednim konkurentem Getin Online, czyli internetowej odnogi Getin Bank. Różnicą między bankami będzie to, że Getin oferuje szerszą gamę ofert, m.in. konta ROR. BGŻOptima, przynajmniej na początku, ogranicza się jedynie do produktów oszczędnościowych.

Wszystkie produkty BGŻOptima można założyć wyłącznie przez internet, nie wychodząc z domu. Oferta skierowana jest do szerokiej grupy oszczędzających ponieważ kwoty wejściowe są atrakcyjnie niskie. W przypadku konta oszczędnościowego jest to symboliczna złotówka, dla lokat 1 tysiąc zł.

Aby założyć jakąkolwiek lokatę w BGŻOptima, trzeba będzie najpierw otworzyć bezpłatne Konto BGŻOptima stanowiące niejako rachunek techniczny dla pozostałych produktów oszczędnościowych. Cały proces zakładania konta będzie przebiegał całkowicie zdalnie za pośrednictwem internetu – od wypełnienia wniosku do podpisania umowy. Klient zatwierdzi dokument kodem SMS otrzymanego od banku po wypełnieniu wniosku. Bank będzie wymagał więc podania numeru telefonu oraz numeru rachunku, z którego klient będzie zasilał rachunek. Bank zweryfikuje jego tożsamość na podstawie pierwszego przelewu zleconego na wskazany numer konta. Z tego też względu konieczne będzie, by dane we wniosku i dane nadawcy przelewu były identyczne. Następnie BGŻOptima dostarczy klientowi niewielkie urządzenie do autoryzacji transakcji o nazwie Digipass. Przedstawiciele banku twierdzą, że jest ono bezpieczniejsze od zwykłego tokena, bo jest zabezpieczone PIN-em. Wpłacone pieniądze będą jednak zarabiać dla klienta już od momentu zaksięgowania przelewu.

Ciekawym produktem jest też konto oszczędnościowe. W przeciwieństwie do konkurentów rynkowych konto oszczędnościoweo BGŻOptima będzie całkowicie pozbawione opłat i prowizji. Przelewy będzie można zlecać za darmo w dowolnej ilości i na dowolne rachunki. Oprocentowanie wyniesie 4,6 procent z kapitalizacją miesięczną.

Celem nowego banku jest w ciągu dwóch lat pozyskanie 100 tys. klientów i zebranie aktywów na poziomie 2,5 mld zł. Bezpośredni konkurent Getin Online w 11 miesięcy od rozpoczęcia działalności zdobył 200 tys. klientów i 4 mld lokat.

Debiut BGŻOptima będzie wsparty dużą kampanią reklamową, z której 70 procent budżetu pochłonie reklama w telewizji. Reszta budżetu trafi głównie do internetu. Całość kampanii potrwa do końca lutego 2012 roku.

Pojawienie się na rynku nowego gracza niewątpliwie jest dobrą wiadomością dla wszystkich oszczędzających. Większa konkurencja będzie windować poziomy oprocentowania lokat w górę. W niedługim czasie należy spodziewać się podobnych inicjatyw ze strony Grupy Raiffeisen czy być może również Alior Banku. Do walki o oszczędności może włączyć się również Inteligo należący do PKO Banku Polskiego. Trend wydaje się być nieunikniony, internetowe oddziały banków potrafią lepiej, szybciej, sprawniej i taniej ściągać kapitał z rynku a wszystko to sprawia, że w najbliższych latach należy spodziewać się zaostrzonej konkurencji w zakresie oprocentowania lokat internetowych.

Głównym akcjonariuszem banku BGŻ jest Rabobank.
…wstecz
zobacz także:

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

Polbank lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.