Ranking lokat grudzień 2011

data publikacji: 2011-11-28
Ranking lokat grudzień 2011 przyniósł promocyjne oferty na czołowych pozycjach. Wynika to z pojawienia się na rynku nowego gracza, coraz większej presji na banki aby się dokapitalizowały oraz planowanymi przez rząd zmianami w sposobie naliczania podatku Belki. Najlepsze lokaty grudzień 2011 dają zarobić grubo powyżej 6 procent netto.
Lokaty jednodniowe od dawna plasowały się niżej niż najlepsze konta oszczędnościowe. W tym miesiącu nastąpiła radykalna zmiana. Na pierwszą pozycję wskoczyła oferta nowego banku BGŻ Optima. Jest to internetowa odnoga BGŻ a więc lokaty zakładane w nowym banku są objęte gwarancjami BFG. Lokata dzienna w BGŻ Optima oprocentowana jest na 6,48% i odstawia konkurencję o dobrych parę punktów procentowych. Jest to idealna propozycja dla wszystkich tych, dla których szybki dostęp do oszczędności to podstawa a jednocześnie szukają możliwie wysokich profitów na lokacie.

Lokaty jednodniowe grudzień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie Kapitalizacja
Bank BGŻOptima Lokata dzienna 6.48 % 1 dzień
Toyota Bank Polska S.A. Plan depozytowy +19 4.25 % 1 dzień
Bank Ochrony Środowiska S.A. Lokata jednodniowa Każdy Dzień Dobry 4 % 1 dzień
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Lokata Podwójna krótka 4 % 1 dzień
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Codziennie Zarabiająca 3.75 % 1 dzień
Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. eBGŻ 3.6 % 1 dzień

Zmiany nastąpiły również w zestawieniu najlepszych lokat miesięcznych. Oprocentowanie wyraźnie podskoczyło dzięki nowym ofertom takich banków jak Volkswagen Bank direct, Invest-Bank SA i BGŻOptima. Na najlepszej Lokacie Owoc Dnia z dzienną kapitalizacją można liczyć na 5,51 procent. Kolejne w zestawieniu dwie lokaty przekroczyły 5 procent. W tyle zostali dotychczasowi liderzy zestawienia lokat miesięcznych czyli Inteligo z Dobolokatą i Bank Pocztowy.

Lokaty 1 miesiąc grudzień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie Kapitalizacja
Volkswagen Bank direct Lokata Owoc Dnia 5.51 % 1 dzień
Invest-Bank SA Lokata (Nie) Codzienna 5.2 % 1 dzień
Bank BGŻOptima Lokata terminowa 5.1 % 1 miesiąc
Inteligo Dobolokata 3.7 % 1 dzień
Bank Pocztowy S.A. Lokata w sklepie internetowym 3.7 % 1 dzień
Get Bank S.A. Lokata z codziennym zyskiem 3.65 % 1 dzień
Alior Bank SA Lokata standardowa 4.25 % 1 miesiąc
Euro Bank S.A. Lokata terminowa 4.1 % 1 miesiąc
Toyota Bank Polska S.A. Lokata terminowa 4 % 1 miesiąc
Volkswagen Bank direct Lokata Plus 4 % 1 miesiąc

Wśród lokat dwumiesięcznych w grudniu 2011 nie nastąpiły znaczące zmiany. Z zestawienia wypadła oferta Idea Banku, natomiast drugi w zestawieniu Getin Online podniósł oprocentowanie Lokaty na Start. Getin Online nie wymaga założenia konta do otworzenia Lokaty na Start i wydaje się, że oferta banku jest odpowiednia dla wszystkich leniwych internautów ponieważ lokatę można założyć bez wychodzenia z domu wypełniając prosty formularz. Liderem rankingu lokat dwumiesięcznych jest niezmiennie neoBank, który oferuje nominalnie najwyższe oprocentowanie w całym zestawieniu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Lokata Wysoki Procent nie ma dziennej kapitalizacji odsetek a mimo to lideruje w zestawieniu przynosząc największy zysk dla klienta.

Lokaty 2 miesiące grudzień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie Kapitalizacja
neoBANK Lokata Wysoki Procent 9 % 2 miesiące
Getin Online Lokata na start 6.15 % 1 dzień
FM Bank S.A. FM Lokata z dzienną kapitalizacją 5.6 % 1 dzień
Getin Noble Bank SA Lokata z codziennymi odsetkami 3.75 % 1 dzień
Volkswagen Bank direct Lokata Plus 4.6 % 2 miesiące
Euro Bank S.A. Lokata terminowa 4.3 % 2 miesiące
Crédit Agricole Lokata terminowa przez Internet 3.9 % 2 miesiące
Crédit Agricole Lokata terminowa 3.8 % 2 miesiące
Bank Millennium SA Millenet 3.8 % 2 miesiące
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. e-Lokata 365 3.7 % 2 miesiące

W lokatach trzymiesięcznych na pierwszym miejscu znajduje się propozycja Meritum Banku z Lokatą Powitalną oprocentowaną na 6,83% z dzienną kapitalizacją odsetek. Drugie miejsce w porównaniu lokat trzymiesięcznych w grudniu 2011 zajął Getin Online z Lokatą na Start z oprocentowaniem dziennym w wysokości 6,15%. Kolejne dwa banki - neoBank oraz Toyota Bank oferują oprocentowanie na lokatach trzymiesięcznych równe 6%.

Przy zakładaniu lokat trzymiesięcznych oraz na dłuższe okresy należy wziąć pod uwagę fakt, że rządowe zmiany w sposobie naliczania podatku mogą wejść w życie w trakcie trwania takiej lokaty. Wciąż zagadką jest kiedy rząd planuje wprowadzić zmiany. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest marzec lub kwiecień 2012 roku.

Lokaty 3 miesiące grudzień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie Kapitalizacja
Meritum Bank ICB Lokata Powitalna 6.83 % 1 dzień
Getin Online Lokata na start 6.15 % 1 dzień
neoBANK Lokata onLine 6 % 1 dzień
Toyota Bank Polska S.A. Lokata Kapitalna z dzienną kapitalizacją odsetek 6 % 1 dzień
Meritum Bank ICB Lokata internetowa z kap. dzienną 5.3 % 1 dzień
Meritum Bank ICB Meritum zysku w internecie z kapitalizacją dzienną 5.3 % 1 dzień
Raiffeisen Bank Polska S.A. Lokata Zyskowna 5.27 % 1 dzień
Idea Bank Lokata Idealna 5.25 % 1 dzień
Kredyt Bank S.A. eConstans 5 % 1 dzień
Getin Noble Bank SA Lokata Słoneczna 4.98 % 1 dzień
neoBANK Lokata Starter 4.9 % 1 dzień
Get Bank S.A. Lokata z codziennym zyskiem 4.87 % 1 dzień

Trzy najlepsze lokaty półroczne w grudniu 2011 roku mają oprocentowanie wyższe bądź równe 6% z dzienną kapitalizacją odsetek. Niestety, zakładając takie lokaty należy się liczyć z tym, że po trzech lub czterech miesiącach od zysku dziennego na tych lokatach będzie naliczany podatek Belki zgodnie z propozycją zmian rządu.

Lokaty 6 miesięcy grudzień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie Kapitalizacja
Toyota Bank Polska S.A. Lokata Kapitalna z dzienną kapitalizacją odsetek 6.1 % 1 dzień
FM Bank S.A. FM Lokata z dzienną kapitalizacją 6.07 % 1 dzień
Kredyt Bank S.A. eConstans 6 % 1 dzień
Meritum Bank ICB Lokata z Gwarancją na zmianę przepisów podatkowych 5.79 % 1 dzień
Raiffeisen Bank Polska S.A. Lokata Zyskowna 5.67 % 1 dzień
Meritum Bank ICB Lokata internetowa z kap. dzienną 5.63 % 1 dzień
Meritum Bank ICB Meritum zysku w internecie z kapitalizacją dzienną 5.59 % 1 dzień
Idea Bank Lokata Idealna 5.44 % 1 dzień
Getin Noble Bank SA Lokata Listopada Bis 5.27 % 1 dzień

W porównaniu lokat rocznych w grudniu 2011 roku również dominują lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Jedynie propozycja Toyota Banku przekracza 6 procent i wynosi 6,15% z dzienną kapitalizacją. Kolejne oferty nie są już tak imponujące.

Lokaty 12 miesięcy grudzień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie Kapitalizacja
Toyota Bank Polska S.A. Lokata Kapitalna z dzienną kapitalizacją odsetek 6.15 % 1 dzień
Idea Bank Lokata Idealna 5.85 % 1 dzień
Inteligo Dobolokata 5.59 % 1 dzień
Inteligo igo lokata 5.52 % 1 dzień
Santander Consumer Bank Direct+ Doskonała 5.52 % 1 dzień
Santander Consumer Bank Zysk+ Doskonała 5.52 % 1 dzień
Meritum Bank ICB Lokata z Gwarancją na zmianę przepisów podatkowych 5.4 % 1 dzień
Idea Bank Lokata Gwarantowana 5.32 % 1 dzień

Obecnie widać ożywienie na rynku lokat bankowych wynikające z kilku czynników. Duże znaczenie ma pojawienie się BGŻ Optimy, która od razu wbiła się na czołowe pozycje w rankingu lokat grudzień 2011. Warto również śledzić promocje lokat ograniczonych czasowo takich banków jak Getin Online czy Idea Bank, które gwarantują określony zysk nawet po wprowadzeniu zmian w naliczaniu podatku. Należy spodziewać się, że tym śladem podążą kolejne banki i w najbliższym czasie można liczyć na coraz bardziej zaciętą walkę o oszczędności klientów. Co za tym idzie, oprocentowanie lokat powinno w najbliższym czasie rosnąć.

Wszystkim zainteresowanym polecamy nasz Kalkulator Lokat, dzięki któremu można wyliczyć zysk z wybranej lokaty z dziennym podsumowaniem uzyskanych odsetek oraz Ranking Lokat, w którym można wyszukać każdą lokatę oferowaną w bankach działających na polskim rynku.
…wstecz
zobacz także:
  • Ranking lokat kwiecień 2023
  • Ranking lokat kwiecień 2023 roku prezentuje się podobnie do inflacji, czyli mamy trochę niższe poziomy oprocentowania topowych ofert w porównaniu ze szczytowym momentem w lutym. Oznacza to, że już raczej w tym roku nie należy spodziewać się lepszych ofert od obecnie dostępnych.
  • Lokaty bankowe marzec 2023
  • Lokaty bankowe marzec 2023 roku podobnie jak poziom stóp procentowych utrzymują się na mniej więcej stałym poziomie. W większości banków można znaleźć dość atrakcyjne oferty lokat w okolicach 6-7 procent w skali roku. W związku z brakiem kolejnych podwyżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie należy się jednak spodziewać dalszego wzrostu oprocentowania lokat w najbliższym czasie.
  • Ranking lokat luty 2023
  • Jak co miesiąc prezentujemy aktualny ranking lokat. Luty 2023 roku to dobry czas aby zastanowić się czy nie warto ulokować oszczędności na lokacie ponieważ w zestawieniu można zaobserwować oznaki końca podwyżek oprocentowania. Oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem nie ma co liczyć na lepsze oferty niż obecnie dostępne.
  • Ranking lokat styczeń 2023
  • W styczniu 2023 roku w ofertach lokat w bankach widać pewną stabilizację. Ranking lokat styczeń 2023 prezentuje się podobnie do grudniowego zestawienia aczkolwiek na pozycji lidera w dwóch zestawieniach wskoczyły oferty, które pojawiły się w końcówce grudnia. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ofert lokat bankowych w styczniu 2023 roku.
  • Ranking lokat grudzień 2022
  • Ranking lokat listopad 2022
  • Lokaty w Getin Banku
  • Ranking lokat wrzesień 2022
  • Ranking lokat czerwiec 2022
  • Ranking lokat marzec 2013

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!