Ranking lokat walutowych październik 2011

data publikacji: 2011-10-18
Dla wszystkich zarabiających w obcych walutach prezentujemy aktualny ranking lokat walutowych na październik 2011. Ranking lokat obejmuje najpopularniejsze waluty czyli euro i dolara.
Najkrótsze lokaty walutowe można założyć w Citi Handlowy. Lokata na 7 dni oprocentowana na 0,2% w przypadku euro i 0,05% dla dolara. Nie należy więc liczyć na spore zyski na lokatach na tak krótki okres ani na ominięcie podatku wraz z konkretnymi zyskami.

Wśród lokat w euro na jeden miesiąc od dawna na pierwszym miejscu utrzymuje się Polbank z oprocentowaniem powyżej jednego procenta (1,25%), drugie miejsce zajmuje BZ WBK z oprocentowaniem 1,05% a trzecie Alior Bank, który oferuje równy 1 procent. Kapitalizacja lokat następuje na koniec okresu trwania lokaty.

Wśród lokat 3-miesięcznych w euro na pierwszym miejscu również znajduje się Polbank. Oprocentowanie jest już dużo wyższe i wynosi 2,75%. Na drugim miejscu jest Alior Bank z oprocentowaniem 2,1% a na trzecim znajdują się Noble Bank i Getin Bank z oprocentowaniem 2%. Kapitalizacja w tym przypadku również następuje na koniec okresu trwania lokaty i nie można uniknąć podatku jak w przypadku lokat złotowych.

Na lokatach półrocznych w euro można zarobić nawet 3%. Takie oprocentowanie jest w Polbanku oraz w Millennium Banku, Alior Bank oferuje 2,5% a Noble Bank i Getin Bank po 2,25%.

Na najlepszych lokatach rocznych w euro można liczyć na oprocentowanie 3,25%. Takie zyski oferują banki Millennium i Polbank. Alior Bank płaci na lokacie rocznej 3% odsetek.

Jak widać w lokatach w euro im dłuższy okres wybierzemy tym wyższe oprocentowanie możemy uzyskać. Najwyższe oprocentowanie możemy uzyskać na lokatach rocznych.

W przypadku lokat w dolarach na jeden miesiąc w rankingu prowadzi Polbank z oprocentowaniem 1,25%, na drugim miejscu jest Nordea Bank z 0,9% a trzecie Alior Bank - 0,85%.

Dla lokat na trzy miesiące w dolarach prowadzi również Polbank, który oferuje oprocentowanie na poziomie 1,75%, drugie Alior Bank z 1,3% a trzecie Bank Millennium z 1,2%.

W przypadku lokat na sześć miesięcy najlepszym oprocentowaniem może pochwalić się Alior Bank (2,0%). Co ciekawe, Alior na pół roku oferuje lokatę w dolarach z dzienną kapitalizacją odsetek. Drugi w zestawieniu jest Polbank (2,25%) a trzeci Noble Bank z 1,5%.

Na lokatach rocznych w dolarach w Polbanku można liczyć na oprocentowanie 2,75% w Alior Banku na 2,2% a w Noble Banku i Getin Banku na 2%.

Jak widać, w lokatach dolarowych jest taka sama tendencja jak w lokatach w euro. Im dłuższy okres trwania lokaty tym wyższe oprocentowanie. W czołówce rankingów lokat walutowych utrzymują się te same banki, są to: Polbank, Alior Bank, Millennium, Noble Bank i Getin Bank.
…wstecz
zobacz także:
  • Lokaty w Getin Banku
  • Getin Bank obecnie oferuje bardzo atrakcyjne lokaty, które plasują się w czołówce lokat bankowych pod względem oprocentowania. Getin Bank to polski bank notowany na warszawskiej giełdzie obecny na rynku od długiego czasu. Sprawdź pełną ofertę Lokat Getin Banku.
  • Alior Bank wprowadził lokaty jednodniowe w walutach
  • Alior Bank jest pierwszym bankiem, w którym można otworzyć lokaty walutowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Lokata trwa 180 dni a minimalna kwota lokaty wynosi 200 euro lub 200 dolarów.
  • Alior Bank podwyższa oprocentowanie lokat walutowych
  • Alior Bank wraz z początkiem lipca 2010 podniósł oprocentowanie lokat w euro i dolarach. Dzięki pozytywnym zmianom oferta banku z zakresu lokat w euro i dolarach jest jedną z najlepszych na rynku.
  • Ranking Lokat walutowych
  • Dla wszystkich posiadających wolną gotówkę w obcej walucie przedstawiamy najlepsze aktualnie oferty na rynku lokat w walutach obcych.

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!