kalkulator lokat

Ranking lokat walutowych październik 2011

Dla wszystkich zarabiających w obcych walutach prezentujemy aktualny ranking lokat walutowych na październik 2011. Ranking lokat obejmuje najpopularniejsze waluty czyli euro i dolara.


Najkrótsze lokaty walutowe można założyć w Citi Handlowy. Lokata na 7 dni oprocentowana na 0,2% w przypadku euro i 0,05% dla dolara. Nie należy więc liczyć na spore zyski na lokatach na tak krótki okres ani na ominięcie podatku wraz z konkretnymi zyskami.

Wśród lokat w euro na jeden miesiąc od dawna na pierwszym miejscu utrzymuje się Polbank z oprocentowaniem powyżej jednego procenta (1,25%), drugie miejsce zajmuje BZ WBK z oprocentowaniem 1,05% a trzecie Alior Bank, który oferuje równy 1 procent. Kapitalizacja lokat następuje na koniec okresu trwania lokaty.

Wśród lokat 3-miesięcznych w euro na pierwszym miejscu również znajduje się Polbank. Oprocentowanie jest już dużo wyższe i wynosi 2,75%. Na drugim miejscu jest Alior Bank z oprocentowaniem 2,1% a na trzecim znajdują się Noble Bank i Getin Bank z oprocentowaniem 2%. Kapitalizacja w tym przypadku również następuje na koniec okresu trwania lokaty i nie można uniknąć podatku jak w przypadku lokat złotowych.

Na lokatach półrocznych w euro można zarobić nawet 3%. Takie oprocentowanie jest w Polbanku oraz w Millennium Banku, Alior Bank oferuje 2,5% a Noble Bank i Getin Bank po 2,25%.

Na najlepszych lokatach rocznych w euro można liczyć na oprocentowanie 3,25%. Takie zyski oferują banki Millennium i Polbank. Alior Bank płaci na lokacie rocznej 3% odsetek.

Jak widać w lokatach w euro im dłuższy okres wybierzemy tym wyższe oprocentowanie możemy uzyskać. Najwyższe oprocentowanie możemy uzyskać na lokatach rocznych.

W przypadku lokat w dolarach na jeden miesiąc w rankingu prowadzi Polbank z oprocentowaniem 1,25%, na drugim miejscu jest Nordea Bank z 0,9% a trzecie Alior Bank - 0,85%.

Dla lokat na trzy miesiące w dolarach prowadzi również Polbank, który oferuje oprocentowanie na poziomie 1,75%, drugie Alior Bank z 1,3% a trzecie Bank Millennium z 1,2%.

W przypadku lokat na sześć miesięcy najlepszym oprocentowaniem może pochwalić się Alior Bank (2,0%). Co ciekawe, Alior na pół roku oferuje lokatę w dolarach z dzienną kapitalizacją odsetek. Drugi w zestawieniu jest Polbank (2,25%) a trzeci Noble Bank z 1,5%.

Na lokatach rocznych w dolarach w Polbanku można liczyć na oprocentowanie 2,75% w Alior Banku na 2,2% a w Noble Banku i Getin Banku na 2%.

Jak widać, w lokatach dolarowych jest taka sama tendencja jak w lokatach w euro. Im dłuższy okres trwania lokaty tym wyższe oprocentowanie. W czołówce rankingów lokat walutowych utrzymują się te same banki, są to: Polbank, Alior Bank, Millennium, Noble Bank i Getin Bank.
…wstecz
zobacz także:
  • Alior Bank wprowadził lokaty jednodniowe w walutach
  • Alior Bank jest pierwszym bankiem, w którym można otworzyć lokaty walutowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Lokata trwa 180 dni a minimalna kwota lokaty wynosi 200 euro lub 200 dolarów.
  • Alior Bank podwyższa oprocentowanie lokat walutowych
  • Alior Bank wraz z początkiem lipca 2010 podniósł oprocentowanie lokat w euro i dolarach. Dzięki pozytywnym zmianom oferta banku z zakresu lokat w euro i dolarach jest jedną z najlepszych na rynku.
  • Ranking Lokat walutowych
  • Dla wszystkich posiadających wolną gotówkę w obcej walucie przedstawiamy najlepsze aktualnie oferty na rynku lokat w walutach obcych.

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Pekao lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Pekao S.A. Lokata Elastyczna Lokata terminowa oprocentowana na 1.56 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.55 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.4 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.3 % w skali roku.

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Idea Bank 4
2 mBank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.