kalkulator lokat

Ranking lokat październik 2011

Jak zwykle na początku miesiąca prezentujemy ranking lokat październik 2011. Nowy miesiąc przyniósł nowe ciekawe oferty i porównanie lokat pozwala stwierdzić, że banki coraz mocniej rywalizują o oszczędności klientów. Najlepsze lokaty w październiku dają zarobić więcej niż 6 procent na czysto.


Wśród lokat jednodniowych jedynie Toyota Bank oferuje oprocentowanie przewyższające 4 procent netto (4,25 procent) a więc nie przebija w tym zakresie najlepszych kont oszczędnościowych. Wśród kont oszczędnościowych najlepsze są Konto Mocno Oszczędzające w Polbanku (4,75% z dzienną kapitalizacją), konto oszczędnościowe w Alior Banku (4,35% z dzienną kapitalizacją) i Konto Silnie Zarabiające w Meritum Banku (4,3% z dzienną kapitalizacją). Poza klasyfikacją polecamy również ofertę BNP Paribas, który na Koncie Więcej Oszczędnościowym oferuje 5,5% z dzienną kapitalizacją, ale tylko w dni powszednie. Odsetki z weekendu obliczane są jednorazowo w poniedziałek przez co dokładne określenie oprocentowania jest trudne i uzależnione od kwoty, jaką deponujemy na koncie.

W tym miesiącu pomijamy podsumowanie zestawienia lokat miesięcznych ze względu na słabą ofertę banków w tym zakresie. Najlepsza lokata miesięczna nie daje zysku większego niż 4 procent netto.

Liderem zestawienia lokat dwumiesięcznych jest neoBank z Lokatą Wysoki Procent oprocentowaną aż na 9 procent. Jest to zwykła lokata z kapitalizacją na koniec jej trwania a więc od zysku będzie odprowadzony podatek Belki. Mimo wszystko pozostałe oferty, nawet te z dzienną kapitalizacją, nie dają zarobić tak dobrze. Na drugim miejscu jest Idea Bank z Lokatą na dobry początek oprocentowaną na 6,44 % oraz Getin Bank z Lokatą na Start - 6,04%.

Ranking lokat na 2 miesiące październik 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
neoBANK Lokata Wysoki Procent 9% brutto
Idea Bank Lokata na dobry początek 6,44% netto
Getin Bank Lokata na Start 6,04% netto


Wsród lokat trzymiesięcznych na pierwszym miejscu znajduje się neoBank z Lokatą onLine oprocentowaną na 6,86% z dzienną kapitalizacją odsetek. Na drugim miejscu uplasował się Meritum Bank z Lokatą Powitalną oprocentowana na 6,83%. O Lokacie Powitalnej pisaliśmy już wcześniej. Na trzecim miejscu znajduje się oferta Getin Banku z Lokatą na start z oprocentowaniem 6,04% z dzienną kapitalizacją.

Ranking lokat na 3 miesiące październik 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
neoBANK Lokata onLine 6,86 %
Meritum Bank Lokata Powitalna 6,83 %
Getin Bank Lokata na Start 6,04 %


Jak widać, całe podium dla lokat trzymiesięcznych zajmują lokaty na więcej niż 6 procent z dziennymi odsetkami co daje zysk lepszy niż na zwykłych lokatach na więcej niż 7,5 procent. Należy jednak pamiętać, że obecnie zakładane lokaty trzymiesięczne kończą się już w 2012 roku a od stycznia być może dzienna kapitalizacja nie będzie już chronić przed podatkiem Belki. Wszystko oczywiście zależy od poczynań nowego rządu, który po wyborach może wrócić do pomysłu zmian w Ordynacji Podatkowej.

Jak zwykle zachęcamy do przejrzenia całego rankingu lokat oraz skorzystania z kalkulatora lokat przy obliczaniu zysku z wybranej lokaty.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat luty 2013
 • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
 • Ranking lokat styczeń 2013
 • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
 • Ranking lokat grudzień 2012
 • Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.
 • Ranking lokat listopad 2012
 • Ranking lokat październik 2012
 • Ranking lokat wrzesień 2012
 • Ranking lokat czerwiec 2012
 • Ranking lokat maj 2012
 • Ranking lokat kwiecień 2012

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Kredyt Bank lokaty

bank lokata oprocentowanie

WBK lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata powitalna 1|2|3 Lokata terminowa oprocentowana na 2.51 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata Mobilna Lokata terminowa oprocentowana na 2.5 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Nowa Lokata swobodnie zarabiająca Lokata terminowa oprocentowana na 2.3 % w skali roku.
Bank Zachodni WBK S.A. Lokata bonusowa Lokata terminowa oprocentowana na 2 % w skali roku.

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

ranking lokat sprzed roku

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.