Ranking lokat wrzesień 2011

data publikacji: 2011-09-01
Minęły wakacje a wraz z ich końcem prezentujemy ranking lokat wrzesień 2011. Porównanie lokat wrzesień 2011 daje nadzieje na wzrost oprocentowania lokat w najbliższym czasie. Najlepsze lokaty na wrzesień 2011 dają zarobić więcej niż 6% w skali roku bez podatku Belki.
Wśród lokat jednodniowych tylko Toyota Bank utrzymał oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku. Oznacza to, że dzienne lokaty należy zastąpić jednym z kont oszczędnościowych, które posiada wyższe oprocentowanie. Po wakacjach Konto Mocniej Oszczędzające w Polbanku znów ma "tylko" 4,75%, więcej niż 4% dają również między innymi: Alior Bank (4,35%), Meritum Bank (4,3%), Kredyt Bank (4,05%) czy Eurobank (4,05%). Generalnie zysk z lokat jednodniowych od dawna nie jest wysoki i ustępuje wyraźnie lokatom z dzienną kapitalizacją odsetek na dłuższe okresy oraz oprocentowaniu kont oszczędnościowych często również wyposażonych w dzienną kapitalizację.

Ranking lokat dziennych wrzesień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Toyota Bank Plan depozytowy +19 4%
BOŚ Bank Każdy Dzień Dobry 3,8%
BZ WBK Lokata Codziennie Zarabiająca 3,75%
Bank BGŻ eBGŻ 3,6%


Ranking lokat miesięcznych otwiera Bank Pocztowy z oprocentowaniem 3,7% z dzienną kapitalizacją odsetek oraz Inteligo z Dobolokatą. Na trzecim miejscu jest Get Bank z oprocentowaniem 3,65%. Wszystkie trzy wymienione lokaty mają dzienną kapitalizację odsetek dlatego dają wyższy zysk niż Lokata Standardowa na 1 miesiąc w Alior Banku oprocentowana na 4,25% ale wraz z podatkiem Belki. Warto zaznaczyć, że w sierpniu można było skorzystać z promocji Idea Banku i Lokaty Wolny Wybór gdzie oprocentowanie wynosiło aż 5,75% a okres lokaty był do wyboru: od miesiąca do roku. Należy spodziewać się kolejnych tego typu promocji również we wrześniu.

Ranking lokat miesięcznych wrzesień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Bank Pocztowy Lokata z dzienną kapitalizacją 3,7%
Inteligo Dobolokata 3,7%
Get Bank Lokata z codziennym zyskiem 3,65%


Ciekawie zrobiło się wśród lokat na dwa miesiące. Getin Bank przedłużył promocyjnie oprocentowaną Lokatę na Start (6,47% z dzienną kapitalizacją) a w Idea Banku wciąż na prowadzących działalność czeka Lokata Przedsiębiorcza (8,08% z dzienną kapitalizacją). Nie ujmujemy jej jednak w zestawieniu ze względu właśnie na to ograniczenie tylko do przedsiębiorców. Na pierwsze miejsce wskoczył jednak neoBANK z Lokatą Wysoki Procent oprocentowaną na 9% wraz z podatkiem Belki. Wysoko również uplasowała się oferta FM Banku (5,6% z dzienną kapitalizacją).

Ranking lokat na 2 miesiące wrzesień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
neoBANK Lokata Wysoki Procent 9 %
Getin Bank Lokata na Start 6,47 %
FM Bank FM Lokata z dzienną kapitalizacją   5,63 %


Wzrost oprocentowania można zauważyć również w zestawieniu lokat na trzy miesiące. NeoBANK również okupuje pozycję lidera z Lokatą onLine oprocentowaną na 6,86% z dzienną kapitalizacją przed Meritum Bankiem z Lokatą Powitalną oprocentowaną na 6,83% oraz Loaktą na Start Getin Online z 6,47%. Jeszcze Alior Bank (6,03%) i FM Bank (6%) oferują oprocentowanie zdecydowanie powyżej średniej.

Ranking lokat na 3 miesiące wrzesień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
neoBANK Lokata onLine 6,86 %
Meritum Bank Lokata Powitalna 6,83 %
Getin Bank Lokata na Start 6,47 %


Lokaty na dłuższe terminy nie przynoszą już tak atrakcyjnych zysków. Wszystkim tym, którzy nie są przekonani czy nowy rząd nie wróci do planów zlikwidowania lokat z dzienną kapitalizacją po wyborach sugerujemy aby nie zakładali lokat dłuższych niż 4 miesiące. Nowe zmiany mogą wejść w życie najszybciej od przyszłego roku ale jest szansa, że nowemu rządowi po wyborach nie uda się doprowadzić do zmian przed 2012 rokiem co oznaczałoby, że do 31 grudnia 2012 roku moglibyśmy cieszyć się zyskiem z lokat bez konieczności płacenia podatku dzięki dziennej kapitalizacji.

Jak zwykle zachęcamy do przejrzenia całego rankingu lokat oraz skorzystania z kalkulatora lokat przy obliczaniu zysku z wybranej lokaty.
…wstecz
zobacz także:
  • Lokaty w Getin Banku
  • Getin Bank obecnie oferuje bardzo atrakcyjne lokaty, które plasują się w czołówce lokat bankowych pod względem oprocentowania. Getin Bank to polski bank notowany na warszawskiej giełdzie obecny na rynku od długiego czasu. Sprawdź pełną ofertę Lokat Getin Banku.
  • Ranking lokat marzec 2013
  • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
  • Ranking lokat luty 2013
  • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
  • Ranking lokat styczeń 2013
  • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
  • Ranking lokat grudzień 2012
  • Ranking lokat listopad 2012
  • Ranking lokat październik 2012
  • Ranking lokat wrzesień 2012
  • Ranking lokat czerwiec 2012
  • Ranking lokat maj 2012

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!