kalkulator lokat

Ranking lokat sierpień 2011

Jak co miesiąc przyglądamy się najlepszym lokatom tym razem w sierpniu 2011 roku. Ranking lokat sierpień 2011 zawiera porównanie lokat bankowych dostępnych w oddziałach polskich banków.


Pod lupę jak zwykle bierzemy jedynie lokaty krótkoterminowe ponieważ są one najpopularniejsze i w obliczu wysokiej inflacji i ciągłych zmianach stóp procentowych lokowanie środków na długoterminowe depozyty nie jest zalecane.

Jeśli chodzi o lokaty jednodniowe to w sierpniu 2011 nic się nie zmieniło w porównaniu do lipca. Czołówka zestawienia wygląda dokładnie tak jak przed miesiącem:

Ranking lokat dziennych sierpień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Toyota Bank Plan depozytowy +19 4%
BOŚ Bank Każdy Dzień Dobry 3,9%
BZ WBK Lokata Codziennie Zarabiająca 3,75%
Bank BGŻ eBGŻ 3,6%

Tak jak w poprzednim zestawieniu pod uwagę wysokość oprocentowania na lokatach jednodniowych warto zastanowić się czy niebardziej opłacalne będzie założenie konta oszczędnościowego z dzienną kapitalizacją odsetek. Wybierając konto oszczędnościowe należy jednak zapoznać się z tabelą opłat i prowizji ponieważ często banki próbują przemycić wysokie opłaty za przelewy z takich kont lub warunkują założenie konta oszczędnościowego minimalnymi miesięcznymi wpłatami. W lipcu Polbank podniósł oprocentowanie Konta Mocno Oszczędzającego do 5,25%.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją
Bank Konto Oprocentowanie
Polbank Konto Mocno Oszczędzające 5,25%
Meritum Bank MeritumKonto Silnie Zarabiające 4,3%

W zestawieniu lokat miesięcznych również nie ma zmian w porównaniu z lipcem. Oprocentowanie lokat miesięcznych jest niższe niż lokat jednodniowych więc raczej nie warto się nimi interesować:

Ranking lokat miesięcznych sierpień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Bank Pocztowy Lokata z dzienną kapitalizacją 3,7%
Inteligo Dobolokata 3,7%
Allianz Bank Lokata z dzienną kapitalizacją 3,65%

Wciąż atrakcyjnie wygląda propozycja Getin Online dla nowych klientów. Lokata na Start oferuje aktualnie oprocentowanie w wysokości 5,96% z dzienną kapitalizacją co daje porównywalny zysk z lokatą tradycyjną na 7,4%. Nowi klienci Getin Online mogą założyć aż 10 takich lokat.

W podsumowaniu lokat na trzy miesiące widać wyraźny ruch w górę. Na pierwsze miejsce wskoczyła promocja w Meritum Banku. Oprocentowanie Lokaty Prowitalnej wynosi aż 6,83% z dziennymi odsetkami co daje porównywalny zysk z lokatą na 8%. Niestety bank stawia dodatkowe warunki, które trzeba spełnić aby skorzystać z oferty. Jeden klient może założyć jedynie jedną taką lokatę.

Na drugie miejsce w zestawieniu wskoczył Raiffeisen Bank z lokatą zyskowną na 5,51% z dziennymi odsetkami.

Ranking lokat trzymiesięcznych sierpień 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Meritum Bank Lokata Prowitalna 6,83%
Raiffeisen Bank Lokata Zyskowna 5,51%
Idea Bank Lokata Idealna 5,25%

W zeszłym miesiącu nastąpił prawdziwy wysyp promocyjnych ofert mocno ograniczonych czasowo głownie ze strony Getin Online i Idea Banku. Ich oprocentowanie niejednokrotnie było najwyższe na rynku. Przykładem takiej promocji była np. Lokata nr 1 w Idea Banku. W sierpniu należy spodziewać się kontynuacji tego trendu dlatego warto trzymać rękę na pulsie i śledzić nowości na rynku.

Pełne zestawienie lokat znajduje się w naszym rankingu lokat, zachęcamy również do korzystania z naszego kalkulatora lokat pozwalającego obliczyć zyski z wybranej lokaty.


…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat luty 2013
 • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
 • Ranking lokat styczeń 2013
 • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
 • Ranking lokat grudzień 2012
 • Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.
 • Ranking lokat listopad 2012
 • Ranking lokat październik 2012
 • Ranking lokat wrzesień 2012
 • Ranking lokat czerwiec 2012
 • Ranking lokat maj 2012
 • Ranking lokat kwiecień 2012

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

ING lokaty

bank lokata oprocentowanie
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1.25 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 1 % w skali roku.
ING Bank Śląski S.A. Lokata standardowa Lokata terminowa oprocentowana na 0.75 % w skali roku.

Polbank lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat miesięcznych

Lp lokata w banku %
1 Euro Bank S.A. 3.5
2 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 2.25
3 BIZ Bank 1.85
4 Bank Smart 1.85
5 Inteligo 1.8
6 Plus Bank 1.75
7 Idea Bank 1.5
8 T-Mobile Usługi Bankowe 1.5

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.