kalkulator lokat

Ranking lokat lipiec 2011

Prezentujemy porównanie lokat lipiec 2011. Dzięki rankingowi lokat lipiec 2011 można podjąć decyzję o założeniu najlepszej lokaty bankowej w lipcu 2011 roku. Najlepsze lokaty w lipcu dają zarobić więcej niż miesiąc temu i nareszcie można dostrzec, że oprocentowanie lokat idzie powoli w górę.


Przy zakładaniu lokat w lipcu należy wziąć pod uwagę propozycję ustawy rządowej zmieniającej sposób naliczania podatku Belki, która ma wejść w życie wraz z początkiem nowego roku. Oznacza to, że jedynie lokaty z dziennym oprocentowaniem maksymalnie do 5 miesięcy wciąż pozwolą na uniknięcie płacenia podatku.

Wśród lokat jednodniowych sytuacja nie uległa zmianie. Wciąż najlepszy w rankingu lokat jest Toyota Bank, który oferuje 4%.

Ranking lokat dziennych lipiec 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Toyota Bank Plan depozytowy +19 4%
BOŚ Bank Każdy Dzień Dobry 3,9%
BZ WBK Lokata Codziennie Zarabiająca 3,75%
Bank BGŻ eBGŻ 3,6%

Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania na lokatach jednodniowych warto zastanowić się czy nie lepszym rozwiązaniem jest założenie konta oszczędnościowego z dzienną kapitalizacją odsetek. Najlepsze konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją mają wyższe oprocentowanie od lokat jednodniowych. Należy jednak zwrazać uwagę na dodatkowe opłaty lub wymagania związane z posiadaniem konta oszczędnościowego. Banki często wymagają posiadania dodatkowych kont lub wpływów aby móc korzystać z konta oszczędnościowego bez opłat. Często również tylko jeden przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest możliwy bez opłat, za dodatkowe często opłata jest dużo wyższa niż na stadardowym ROR.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją
Bank Konto Oprocentowanie
Polbank Konto Mocno Oszczędzające 4,75%
Meritum Bank MeritumKonto Silnie Zarabiające 4,3%

Dla przedsiębiorców warta rozważenia jest oferta Idea Banku, który oferuje konto firmowe z dzienną kapitalizacją oprocentowanie na 5%. Bank wymaga jednak od posiadacza takiego konta wpływu w miesiącu minimum 1000 złotych oraz dokonania 5 transakcji kartą.

Ranking lokat miesięcznych w lipcu 2011 nie prezentuje się oszałamiająco. Co prawda w porównaniu z czerwcem Inteligo podniosło oprocentowanie zrównując się z najlepszą ofertą Banku Pocztowego to mimo wszystko 3,7% z dzienną kapitalizacją jest dużo słabszą ofertą niż najlepsze konta oszczędnościowe czy lokaty jednodniowe.

Ranking lokat miesięcznych lipiec 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Bank Pocztowy Lokata z dzienną kapitalizacją 3,7%
Inteligo Dobolokata 3,7%
Allianz Bank Lokata z dzienną kapitalizacją 3,65%

Za to lider wśród lokat dwumiesięcznych - Getin Online - podbił jeszcze swoją promocyjną Lokatę na Start. Dla wszystkich tych, którzy nie skorzystali jeszcze z tej propozycji bank przygotował specjalną ofertę. Lokata ma dużo wyższe oprocentowanie niż jakakolwiek inna lokata niezależnie od długości trwania i wynosi aż 6,45% z dziennymi odsetkami co daje porównywalny zysk z tradycyjną lokatą na 8% a każdy nowy klient banku może założyć takich lokat aż 10.

Liderzy w rankingu lokat trzymiesięcznych podnieśli oprocentowanie. Liderem w tym zestawieniu pozostał Idea Bank z Lokatą Idealną oprocentowaną na 5,25% z dzienną kapitalizacją, na drugie miejsce wskoczyła nowa Lokata Antyinflacyjna II o zmiennym oprocentowaniu zależnym od inflacji. Obecnie oprocentowanie Lokaty Antyinflacyjnej II wynosi 5,2%. Kolejne banki oferują już oprocentowanie poniżej 5% dziennych odsetek.

Warto śledzić na bierząco informacje o promocjach lokat. W czerwcu, podobnie jak w poprzednich miesiącach, banki wprowadzały mocno ograniczone czasoso bardzo atrakcyjne lokaty promocyjne. Przykładem takiej lokaty jest Lokata Wspólna w Getin Online. Promocja tej lokaty została przedłużona do 5-go lipca. Lokata Wspólna jest 3-miesięczną lokatą z codzienną kapitalizacją odsetek o oprocentowaniu stałym wynoszącym 6,03% w skali roku, co odpowiada oprocentowaniu 7,5% w skali roku na zwykłej lokacie. Oferta deklasuje więc najlepsze lokaty stałe znajdujące się w rankingu lokat:

Ranking lokat trzymiesięcznych lipiec 2011
Bank Lokata Oprocentowanie
Idea Bank Lokata Idealna 5,25%
Idea Bank Lokata Antyinflacyjna II 5,20%
Allianz Bank Lokata z codziennym zyskiem 4,87%

Pełne zestawienie lokat znajduje się w naszym rankingu lokat, zachęcamy również do korzystania z naszego kalkulatora lokat pozwalającego obliczyć zyski z wybranej lokaty.
…wstecz
zobacz także:
 • Ranking lokat marzec 2013
 • Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.
 • Ranking lokat luty 2013
 • Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.
 • Ranking lokat styczeń 2013
 • Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.
 • Ranking lokat grudzień 2012
 • Idą święta więc czas na ranking lokat grudzień 2012. Poprzedni miesiąc obfitował w zmiany oprocentowania lokat w wielu bankach. Najlepsze lokaty grudzień 2012 jeszcze dorównują wysokością zysków w odniesieniu do listopada ale tendencja jest jedna - banki obniżają oprocentowanie wraz z wyraźną zmianą nastawienia Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych.
 • Ranking lokat listopad 2012
 • Ranking lokat październik 2012
 • Ranking lokat wrzesień 2012
 • Ranking lokat czerwiec 2012
 • Ranking lokat maj 2012
 • Ranking lokat kwiecień 2012

Ranking lokat maj 2013

Ranking lokat maj 2013 przynosi kolejne zmiany. Niestety, najlepsze lokaty maj 2013 dają mniej zarobić niż przed miesiącem. Banki płacą coraz mniej odsetek od lokat bankowych ze względu na możliwe kolejne obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat kwiecień 2013

Ranking lokat kwiecień 2013 niestety wciąż potwierdza tendencję obniżania oprocentowania lokat przez banki. Najlepsze lokaty kwiecień 2013 dają zarobić niewiele ponad 5 procent w skali roku.

Ranking lokat luty 2013

Niestety ranking lokat luty 2013 zawiera jedynie dwie propozycje lokat z oprocentowaniem 7% oraz łącznie tylko siedem propozycji z oprocentowaniem powyżej 6% w skali roku. Oznacza to, że najlepsze lokaty luty 2013 dają mniej zarobić niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Pekao lokaty

bank lokata oprocentowanie
Bank Pekao S.A. Lokata Elastyczna Lokata terminowa oprocentowana na 1.56 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.55 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.4 % w skali roku.
Bank Pekao S.A. e-Lokata Lokata terminowa oprocentowana na 1.3 % w skali roku.

Polbank lokaty

bank lokata oprocentowanie

na skróty

Ranking lokat lipiec 2013

Ranking lokat lipiec 2013 niestety nie przynosi dobrych wieści dla pragnących bezpiecznie oszczędzać na lokatach. Najlepsze lokaty lipiec 2013 przynoszą podobny lub nieco niższy zysk niż przed miesiącem. Jest to pokłosie kolejnych obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking lokat marzec 2013

Ranking lokat marzec 2013, który właśnie przedstawiamy, wydaje się już tylko nieznacznie gorszy od ostatniego podsumowania z lutego. Wydaje się więc, że najlepsze lokaty marzec 2013 dają zarobić porównywalnie do lokat z lutego 2013. Być może jest to oznaka powolnego wyhamowania cyklu obniżek oprocentowania lokat.

Ranking lokat styczeń 2013

Ranking lokat styczeń 2013 nie prezentuje się imponująco. Zawdzięczamy to bankom, które obniżają oprocentowanie najlepszych lokat bankowych. Styczeń 2013 może okazać się ostatnim miesiącem, w którym można jeszcze wyszukać lokatę powyżej 6 procent w skali roku. Najlepsze lokaty styczeń 2013 wciąż przebijają tą kwotę ale kolejne szykowane obniżki stóp procentowych mogą zmienić tą sytuację już niebawem.

ranking lokat trzymiesięcznych

Lp lokata w banku %
1 mBank 4
2 Idea Bank 4
3 Bank Millennium SA 3.25
4 Bank BGŻ Optima 3.2
5 Euro Bank S.A. 3
6 Getin Noble Bank SA 2.8
7 Noble Bank S.A. 2.8
8 neoBANK 2.8

Getin Bank Lokaty

Sprawdź najnowszą ofertę lokat jednego z liderów na rynku. Getin Bank Lokaty to zestawienie wszystkich lokat dostępnych w banku Getin Bank.
© 2009 iLokaty.info All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.