Lokata na Start z wyższym oprocentowaniem

data publikacji: 2011-06-27
Getin Online podwyższył oprocentowanie dla Lokaty na Start do 6,45% w skali roku z dzienną kapitalizacją odsetek. Daje to zysk porównywalny z lokatą tradycyjną oprocentowaną na 8% w skali roku.
Lokatę na Start można założyć w Internetowym Oddziale Getin Banku czyli Getin Online. Długość trwania lokaty wynosi dwa miesiące. Kwotą maksymalną jest 10 000 złotych a minimalną tylko 500 złotych. Oznacza to, że za sprawą dziennej kapitalizacji i ograniczeniu maksynalnej kwoty lokaty do 10 tysięcy złotych z lokaty nie będzie odprowadzany podatek. Dzięki temu zysk z lokaty można porównać z zyskiem tradycyjnej lokaty oprocentowanej na 8% w skali roku wraz z podatkiem Belki.

Jeden klient do końca lipca 2011 roku może założyć maksymalnie 10 takich lokat. Lokatę zakłada się bez wychodzenia z domu za pośrednictwem internetu. Krótki okres trwania lokaty pozwala cieszyć się wysokim zyskiem i jednoczesnie nie zamrażać oszczędności na długi okres.

Optymalną kwotą lokaty, przy której oprocentowanie skacze do 6,79% wynosi 537,60 zł. Optymalne kwoty można wyliczyć korzystając z tego narzędzia.

Oferta dotyczy tylko nowych klientów lub klientów, którzy do tej pory nie skorzystali z oferty Lokaty na Start. Strona promocji Lokaty na Start znajduje się tutaj.


…wstecz
zobacz także:

Jaka lokata na 2023 rok?

Mamy kwiecień 2023 roku, galopującą inflację, zastój w gospodarce i na rynku pracy. Czy w takim środowisku warto założyć lokatę na 2023 rok. Jeśli tak to kiedy i jaką? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa lokata jednodniowa

Obecnie najlepsze lokaty bankowe to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zwane również lokatami jednodniowymi lub antypodatkowymi i antybelkowymi. Jak działają takie lokaty bez podatku i czy są legalne?

Podatek z lokaty - jak jest naliczany?

W 2002 roku minister finansów Marek Belka wprowadził podatek od zysku z lokat bankowych. Od tamtej pory zyski z lokat bankowych oprocentowane są 19% podatkiem. Banki znalazły jednak sposoby, aby uniknąć oddawania państwu pokaźnej części ciężko zarobionych odsetek z lokat. Dodać trzeba, że jest to w pełni legalny sposób!